Finalisté poslední play off loupili na cizích hřištích. Vyškov pokořil Pragu a Tatra Slavii!

Všechna tři domácí ragbyová hřiště byla ve 14. kole nastavované základní části ragbyové ligy vyloupena hostujícími týmy. K překvapení došlo zejména v Praze ve Vysočanech, kde obhájce mistrovského titulu Vyškov pokořil  favorizovanou Pragu výhrou 23:10 a na pětky 3:2.

"Jeli jsme do Prahy s cílem získat body a když ne zrovna tři jako za remizu  a za čtyři pětky naposled s Tatrou, tak třeba i jen bonusový  za porážku s menším rozdílem bodů. Jenže prvních dvacet minut jsme Pragu přehrávali na všech frontách a pokud jsem vyhrávali jen 13:0, tak to bylo naší nedůsledností v koncovce. Pak Praga položila před půlí pětku a musím se přiznat, že jsem měl obavy, zda-li nenastane ze strany domácího týmu obrat. Jenže Pragovce se zranili   hráči  na klíčových postech a po dvou našich  dalších úspěšných útocích bylo o výsledku rozhodnotu. Máme čtyři body za výhru, kterou jsme si vybojovali na horké půdě těžkého soupeře," řekl po utkání trenér Vyškova Pavel Pala.

"V průběhu hry jsme museli pro zranění střídat zkušené hráče a než jsme se rozkoukali Vyškov náskok z první půle ještě zvýšil. Ke konci už jsme jen snížili po našem tlaku, který  měl přijít  o dvacet minut dříve, abychom skore srovnali," řekl pro ragbyový magazín Českeragby.cz kapitán Pragy Petr Čížek.