Drama v Edenu začalo až v poslední čtvrthodině ligového duelu. Slavia - Olomouc 3:1

[ title]
V Praze v Edenu se druhou březnovou neděli hrálo zajímavé utkání, které bylo přímým duelem o druhé místo v tabulce. V první půli branka nepadla a už to vypadalo, že diváci neuvidí ani jeden gól, ale nestalo se tak. Naopak domácí prohrávali. Jak k tomu došlo?

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Slávistické obraně utekl hostující Hála, jemuž hlavičkou nechtěně přihrál slávista Bořil. Hála pak  jesličkami, tedy střelou mezi nohama gólmana Koláře, skóroval - 0:1.

Do konce utkání zbývala čtvrthodina, když  se ve zmatečné situaci před olomouckou brankou nejlépe orientoval Milan Škoda, který má na góly nos, a tak příznačně nosem dopravil v pádu míč za brankovou čáru - 1:1.

Druhou branku vsítil Tecl, ale až po posouzení rozhodčím u videa, který potvrdil, že odmávané postavení domácích hráčů mimo hru nebylo správně pomezním rozhodčím na hřišti posouzeno - 2:1

Těsně před koncem Pražané nadělili Hanákům ještě třetí branku, která po zmatku v olomoucké obraně padla až po třech střelách do hráčů nebo do tyčky - 3:1.

Jak říkám..."Slavia má obrovskou sílu, navíc jim dnes pomohli neskuteční diváci. Už několikrát to dokázali a dnes znovu. V tom závěru nás doslova semleli, nemyslím si, že by nás nějak výrazně přehráli fotbalovostí, zkrátka nás zválcovali fyzickou silou, jednoduchým fotbalem. Slavia disponuje úplně jinými typy fotbalistů než před třemi lety. Co hráč, to obrovská kvalita,“  hodnotil utkání hostující kouč Václav Jílek.
Václav Jílek, kouč Sigmy Olomouc
Jindřich Trpišovský, kouč Slavie Praha

"Pořád je však ve hře třicet bodů a tohle byl jen jeden z mnoha kroků. Už jsem to několikrát říkal: v naší lize může každý porazit každého, hraje se mnohdy na složitých terénech, které smazávají rozdíly mezi útočnějšími a těmi defenzivnějšími týmy. Utkání odpovídalo tomu, že hrál druhý se třetím, hrálo se o hodně a až ten úvodní gól to celé odšpuntoval. Najednou se hrálo nahoru dolu, měli jsme spoustu šancí, potěšilo mě, že náš výkon postupně gradoval,“  uvedl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.Praha 11. března 2018
První liga, 20. kolo

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (0:0)
Branky: 74. Škoda, 80. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála * Rozhodčí: Orel - Paták, Mokrusch * ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek * Diváci: 14 117.
Slavia Praha: Kolář - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny (70. Tecl), Sobol (59. Van Buren) - Škoda (88. Bucha). Trenér: Trpišovský.
Sigma Olomouc: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Falta - Zahradníček (83. Manzia), Houska (86.Yunis), Texl (71. Plšek), Kalvach, Hála - Řezníček. Trenér: Jílek.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)