Diskařským závodem mužů a kladivářským žen se rozeběhla či spíše rozházela Zlatá tretra 2018

[ title]
Atletické dění kolem Zlaté tretry začalo již o den dříve před hlavním dnem a to diskařským závodem mužů a kladivářským závodem žen.

Kdo vyhrál disk? Já, Andrius Gudzius z Litvy ...
Fedrick Dacres z Jamajky skončil druhý
Němec Robert Harting skončil třetí
Marek Bárta skončil osmý
Závodům přihlíželi Jan Železný a Imrich Bugár
První tři závodníci v soutěži diskařů
Anita Wlodarczyková skončila první
Američanka Berryová skončila druhá
Francouzka  Tavernierová skončila třetí
Polská světová rekordmanka, mistryně světa a olympijská vítězka Anita Wlodarczyková
Medailistky pohromadě
Kateřina Šafránková a Tereza Králová měly lepší představu o účasti na závodě kladivářek


Mužské diskařské klání podle svazového webu nabídlo v podstatě to nejlepší, co ve světě momentálně je. Ve startovní listině figurovali první čtyři muži letošních světových tabulek a k tomu dvě diskařské legendy. Z vítězství se radoval litevský světový šampion Andrius Gudžius, jenž poslal své náčiní na 66.30. Druhou příčku si v závěrečné sérii vyházel do té doby trápící se jamajský leader letošních světových tabulek Fedrick Dacres. Šestým pokusem hodil 65.36. Na stupně vítězů se vešel ještě třetí Němec Robert Harting, který prožívá rozlučkovou sezónu. V Ostravě předvedl 64.79. TOP 5 pak doplnili ještě čtvrtý Rakušan Lukas Weisshaidinger (64.55) a pátý Íránec Ehsan Hadadi (64.45). Jediným českým reprezentantem byl Marek Bárta, kterému za výkon 59.09 patřilo osmé místo.


V soutěži kladivářek byla největší favoritkou polská světová rekordmanka, mistryně světa a olympijská vítězka Anita Wlodarczyková, která obhajovala loňské prvenství. Z českých závodnic byla o něco úspěšnější Kateřina Šafránková, která zaznamenala jeden platný pokus, který měřil jen 67.78, což stačilo na jedenácté místo a se svým výkonem nebyla příliš spokojena. Za limitem na ME zaostala o více než metr. Ještě větší zklamání prožila Tereza Králová, která neměla žádný měřený výkon.

Ostrava 12. června 2018

Vrhačský předprogram Zlaté tretry, mítinku IAAF World Challenge

Muži disk: 1. Gudžius (Litva) 66,30, 2. Dacres (Jamajka) 65,36, 3. R. Harting (Německo) 64,79, ...8. Bárta (ČR) 59,09.

Ženy kladivo: 1. Wlodarczyková (Polsko) 76,43, 2. Berryová (USA) 74,21, 3. Tavernierová (Francie) 73,97, ...11. Šafránková 67,78, Králová (obě Česko) bez platného pokusu.

(ps, ČAS, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)