Czech Target Sprint Open pokračoval v Čáslavi

Čtvrté zastavení seriálu závodů Czech Terget Sprint Open se ve čtvrtek 13. září 2018 uskutečnilo na atletickém stadionu ve Vodrantech v Čáslavi. Pod bedlivým dohledem Jarmily Kratochvílové, světové rekordmanky v běhu na 800 m a několikanásobné mistryně světa i Evropy, se o postup do finále seriálu utkali žáci 7. a 8. tříd ZŠ Masarykova Čáslav. A místní školáci se předvedli ve výborném světle.

Nejvíce se závod vydařil Andree Dočekalové. Ta nejenže vyhrála v kategorii dívek ze 7. ročníku, ale na atletickém oválu předvedla velmi rychlý běh i rychlou střelbu a její výsledný čas 6:16,4 min byl nejrychlejším časem dne! Na stupně vítězů jí pak doprovodily Adéla Kopecká (6:37,7 min), která zaznamenala druhý nejlepší čas ze všech závodníků, a Natálie Levinská (7:54,8 min). Mezi sedmáky zvítězil Petr Hrubý (6:42,6 min) před Matějem Švábem (6:45, 4 min) a bronzovým Františkem Malinou (6:51,8 min).

Z osmáků byli nejrychlejší Nela Kroutilová (7:56,5 min) a Lukáš Kubín (6:54,0 min). Pro stříbrné medaile si doběhli Markéta Drlá (8:17,6 min) a Vojtěch Černý (6:54,6 min). Bronz pro sebe vybojovali Eliška Hrušková (8:42,6 min) a Alexander Šablystyj (7:34,2 min).

V úterý 18. září 2019 Czech Target Sprint Open bude pokračovat v Praze, kde o  postup do finále budou bojovat žáci a žákyně ZŠ Chvaletická v Praze.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: David Děták)