Čtyřiadvacetiletý český reprezentant v silniční cyklistice Ivo Koblasa na SP dojel druhý

Třetí květnovou neděli z belgického  Ostende přišla dobrá zpráva pro příznivce českého  reprezentanta  paralympionika cyklistu Ivo Koblasy.

S minutou náskoku před zbytkem pelotonu v cíli, po 64 km závodění na městském okruhu v belgických lázních Ostende, finišoval  na druhé  příčce v závodě Světového poháru paralympioniků právě čtyřiadvacetiletý český reprezentant Ivo Koblasa. Těsně za vítězným Arslanem Gilmutdinovem z Ruska třetí skončil Francouz Francois Lacroix.

Koblasa, závodník Favoritu Brno, vedený závodem trenérem Jaroslave Bláhou, tak potvrdik, že se po svém březnovém zisku medaile na dráhařském mistrovství světa dostává do žádoucí formy i na silnici. A to nebylo všechno, co dokázal. V čtvrtek 18. května 2017 v časovce dojel v Ostende pátý.

Další Češi  byli při závodění pelotonu vidět i dalších kategorií. Jiří Ježek ve své skončil dvanáctý.

Také handbikeři a kategorie T soutěžili v silničním kritériu už v sobotu 19. května 2017. Hendbiker Patrik Jahoda (H1) dojel čtvrtý, Tomáš Mošnička (H3) 25.. T1: čtvrtý Jiří Hindr, pátý /etr Berger.

(pt, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)