Channel One Cup v pražské O2 aréně: Finsko - Česko (Martin Růžička) 2:3 v prodloužení

Vyprodaná pražská O2 arena navnaděna na jediné domácí utkání českého reprezentačního týmu v sezóně před únorovými zimními olympijskými hry v Pchjongčchangu byla po první třetině hodně smutná. Svěřenci Josefa Jandače prohrávali 0:2 a střely na branku a další šance zaznamenávali jen  Finové.

Ve druhé třetině sice branka nepadla, ale čeští hokejisté ty finské také nijak zvlášť neohrožovali.

Ani po padesáti minutách čistého času hry, kdy  bylo na ukazateli skóre stále nepříznivé skóre 0:2, se diváci moc netěšili z předvedené hry domácích borců, ale to nevěděli, že si domácí hokejisté schovávají radostné okamžiky až na samotný závěr zápasu.

Češi se dočkali až v 53. minutě, kde Nestrašil při přesilovce parádní zadovkou přihrál  Martinovi  Růžičkovi a ten trefil odkrytou branku a snížil na 1:2. Ovšem hned za dalších 88 vteřin třinecký kanonýr bodoval  znovu, když z příhrávky od Mertla od zadního mantinelu vytěžil vrovnávací branku  2:2.

Češi najednou hráli s chutí, probudili se i diváci a málem se v základní hrací době dočkali vítězné branky, kdyby se  finský brankář Koskinen lekl   Kubalíka, který jej ovšem sólový únikem nepřekonal. Jandačovi svěřenci za třetí třetinu Češi vypálili na Koskinena patnáct střel, o pět víc než za první dvě třetiny dohromady, ale třetí gól ne a ne padnout.

Finové totiž drtivému tlaku domácích hokejistů odolali a tak se prodlužovalo.  Při pětiminutové hře nad plán, kdy proti sobě hrají jen tři hráči v poli,  byl faulován Koukal a kouč Jandač před následnou přesilovkou čtyř proti třem si vzal  oddechový čas. Nakonec  Češi početní převahu využili, když Růžička vypálil z voleje a dosáhl hattricku.

Praha 13. prosince  2017

Hokejový turnaj Channel One Cup v Praze, součást Euro Hockey Tour

Česko - Finsko 3:2 v prodloužení (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 53. Martin Růžička (Nestrašil, M. Erat), 54. Martin Růžička (Mertl, M. Doudera), 62. Martin Růžička (O. Němec, M. Erat) - 6. Manninen, 20. Kemppainen (Junttila) * Rozhodčí: Öhlund, Linde (oba Švéd.) - Brejcha, J. Svoboda (oba ČR) * Vyloučení: 5:5 * Využití: 2:1 * Diváci: 16.227.
Česko: Furch - Kundrátek, Jordán, Kolář, Mozík, O. Němec, M. Doudera, Z. Michálek, Šulák - Martin Růžička, P. Holík, M. Erat - Radil, Koukal, Vondrka - Řepík, Mertl, D. Kubalík - Nestrašil, Lev, T. Zohorna. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.
Finsko: Koskinen - Koivisto, Riikola, Mikkola, Ohtamaa, Lehtonen, V. Lajunen, Hakanpää - Hartikainen, Kemppainen, Junttila - Anttila, Kontiola, Pihlström - J. Peltola, Koskiranta, Savinainen - Manninen, J. Lajunen, Puustinen. Trenéři: Lauri Marjamäki, Jussi Tapola a Mikko Manner.