Čeští ragbisté vyhráli nad Litvou 15:6 a vedou tabulku severní konference

Druhou listopadovou sobotu posledním podzimním zápasem Česko - Litva skončil podzimní program konference 1 Sever ME v ragby, která se současně hraje jako kvalifikace na MS v ragby 2019.

SportovníListy.cz & Českéragby byly na místě děje...

Čeští ragbisté ve svém druhém vystoupení porazili tým Litvy na hřišti Tatry Smíchov 15:6. Jejich nástup byl impozantní. Ve druhé minutě Češi vedli 5:0 a v osmé již 12:0. Diváci se těšili na pěknou podívanou a příval položených pětek, jenže soupeř se brzo zorientoval a začal kouskovat hru a pečlivě bránil.

Litevci přitom využívali těžkého rozbláceného terénu, na kterém českým borcům nevycházely přihrávky tak, jak by si přáli a míč jim často vypadával z rukou. Teplota na nule rovněž vyhovovala více Litevcům, kteří houževnatou obranou pokrývali všechny snahy českého týmu o proniknutí do jejich brankoviště.  Ragbisté  z Pobaltí se navíc pokusili ještě skórovat z dálky, ale jejich oba nařízené trestné kopy byly neúspěšné.

Nakonec se hostům přeci jenom podařilo skórovat, ale až po změně stran. O změnu skóre se za stavu 12:0 postaral trestným kopem zadák Litvy Vilimavicius, který ve 49. minutě mířil nad břevno mezi tyče. Stejný hráč bodoval ještě v 63. minutě, a to už snížil skóre na 12:6. O poslední změnu skóre se postaral český kopáč Tomáš Forst, který našel kus suché  trávy v místě, odkud pak trestný kop odkopl přesně mezi tyče.

"Litevci brzo přišli na to, jak nás zastavit. Začali kouskovat hru a  často postupovali i  proti pravidlům zejména v roji, což jim rozhodčí toleroval. Nutno dodat, že mazlavé bláto na hřišti vyhovovalo spíše soupeři. Terén totiž vůbec nebyl vhodný pro technické ragby," komentoval zápas s Litvou pro ragbyový magazín Českéragby.cz  kapitán českého celku Robert Voves.

Konference 1 Sever ME
Praha 12. listopadu 2016

Česko - Litva  15:6 (12:0)
Body: Rapant, Rohlík, Forst po 5 - Vilimavicius 6 * Pětky 2:0 *  Rozhodčí: Amashukelli (Gruzie) * 600 diváků.