Čeští ragbisté ve Vyškově po porážce od Švýcarska 14:20 získali jen bonusový bod

Čeští ragbisté před pátým utkáním A2 divize ME se Švýcarskem vedli tabulku skupiny  s tříbodovým náskokem právě před týmem soupeře. Málokdo předpokládal, že Švýcaři  tento náskok vyrovnají.  Vítězství 27:14 dosažené před rokem v Nyonu favorizovalo české ragbisty i před odvetou.

Všechno bylo jinak. Švýcaři v první půli se sluncem v zádech  využili zaváhání v české obraně a po předtím úspěšně proměněném trestném  kopu přidali ještě položenou pětku s proměněným následným kopem. Poločas skončil 0:10 a čekalo se, že nepříjemné slunce před očima využijí proti Švýcarům zase domáci hráči. Nestalo se tak. Švýcaři přidali další kop a za stavu 0:13 však Marek Loutocky po akci celého roje položil pětku. Rázem byli hráči ČR ve hře, když navíc přidal dva body za úspěšný kop po pětce Petr Čížek. Jenže pak se přihodila domácím ragbistům další nepříjemnost, Švýcaři české borce přečíslili v útoku a položili druhou pětku. Propastný náskok 7:20 ještě ke konci Martin Wognitsch položenou pětkoum snížil na 12:20 a Petr Čížek následným kopem po pětce na výsedný ch 14:20.

"Utkání mělo stejný vývoj jako v Nyonu, jenže tam jsme se ve druhé půli více prosadili s naším rojem. Tentokrát už jsme to nestihli srovnat," měl jasno Petr Čížek exekutor  úspěšných kopů..