Čeští ragbisté byli v kvalifikaci na MS 2019 zastaveni v Lisabonu po prohře 12:45 s Portugalskem

Čeští ragbisté v hlavním městě Portugalska s tamější ragbyovou reprezentací ztratili možnost postoupit do dalšího kola  kvalifikace na MS 2019. Portugalci, kteří se již jednou na MS v roce 2007 do závěrečného turnaje probojovali, byli nad  síli českých ragbistů. Češi sice  ještě v první půli po úspěšném trestném kopu a položené portugalské pětce svoji pětkou snížili na 10:5, ale pak soupeř položil ve 23. minuté druhou a těsně před koncem poločasu třetí pětku a bylo už po poločasovém skore 24:5 prakticky o výsledku utkání rozhodnuto.

Portugalci   hráli uvolněně, přesně si přihrávali a jejich útočníci  české často dostávali do bezradných situací. Navíc hostující tým v Lisabonu ztrácel dokonce své vlastní auty a tak v poklidném  tempu a v pohodě domácí ragbisté odehráli i druhou část hry. Portugalci stejně jako v první půli položili i po změně stran tři pětky a užívali si často ovace diváků, když se jim podařil nějaký parádní kousek. Například ten, když  při úniku  si Rodrigues  s míčem v ruce během přes celé hřiště  a těsně před brankovištěm hozenou  přihrávkou bodujícímu spoluhráči, zaslouženě  sklidil bouřlivé ovace.

Češi bodovali dvakrát po hrubých portugalských chybách, kterých se domácí dopustili  při rozehrávání. Nejdříve se ocitl v portugalském brankovišti s míčem v ruce Kolarik a ve druhé půli i rovněž položenou pětkou bodující Kent. Martin Cimprich po této pětce kop proměnil.

"To bylo trochu kruté zrcadlo současné úrovně českého ragby. Portugalci si s námi bohužel dělali, co chtěli. Vybouchl celý český útok, neměli jsme dobrou obranu, při autech jsme nepochopitelně ztráceli i ty vlastní a zatímco Portugalci měli nějaký systém hry, nám bohužel chyběl," komnetoval pro Českeragby.cz průběh zápasu, který sledoval na internetu legendární ragbista Eduard Krützner starší

Lisabon  18. listopadu 2017

Kvalifikace na MS 2019 a  ME skupina Trophy
Portugalsko - Česko  45:12  (24:5)
Body Česko:  Kolařík a Kent po 5, Cimprich 2 *  Pětky 6:2 * Rozhodovali: Ridley, Wiggles Worth a Connel (všichni Anglie).