Česká ragbyová reprezentace vyzvala mistrovský tým Pragy k přípravě. Kdo vyhrál?

[ title]
Poslední lednová neděle, to byl den, kdy na umělém trávníku v Praze v Satalicích odehráli hráči mistrovského ragbyového celku Pragy své první utkání v roce 2016. Soupeřem Pražanům však nebyl žádný slabý tým, ale reprezentační družstvo České republiky.

Reprezentanti  zápasem na okraji Prahy uzavřeli několikadenní soustředění.

Reprezentační tým i v kombinované sestavě byl v přátelském duelu jasným favoritem.

"Zápas se hrál na třetiny 3x25 minut a ještě se ani neprováděly kopy na branku," upřesnil pravidla přípravného utkání kouč Pragy Eduard Krützner.

Nakonec Praga prohrála na položené pětky 2:10, což, převedeno číselně na body, by byla porážka vyjádřena poměrem 10:50.

"Do začátku sezóny máme ještě hodně co zlepšovat. Je však stále dost času, než začne liga," komentoval utkání kouč mistrovského celku. Praga i tak bez porážky vede základní část ligového pořadí a už nyní má účast v play off jasnou. 

Spokojený s předvedenou hrou nebyl ani kouč reprezentace Tomáš Putra, jemuž chyběl u českých borců větší zápal pro hru a více tvořivosti zejména hráčů na klíčových postech.

"Soustředění budeme mít ještě jedno v březnu. Čekají nás totiž dva důležité zápasy, a to  2. dubna 2016, kdy hrajeme v izraelském městě Netaya s tamější reprezentací a ještě hrajeme 18. dubna 2016 v Havířově s Chorvatskem. Pokud chce Česko usilovat o postup do vyšší skupiny ME, bude muset obě utkání divize 2A nejenom vyhrát, ale ještě položit čtyři a více pětek, aby získalo bonusový bod a dotáhlo se na Švýcarsko, které zatím soutěž vede s jednobodovým náskokem," líčil situaci kolem reprezentace trenér Tomáš Putra.

Napsalo se ještě  jinde (Českeragby.cz)

Česká ragbyová reprezentace vyzvala mistrovský tým Pragy k přípravě. Kdo vyhrál? 

Přípravné ragbyové utkání

Praha 31. ledna 2016
Česká republika - Praga Praha 50:10 na pětky 10:2

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz & Českeragby.cz, foto: Petr Skála)