Česká oštěpařka Ogrodníková hodila daleko ve městě odkud Špotáková přivezla dvě zlata

[ title]
Jedinou českou zástupkyní prvního dne Diamantové ligy v Londýně byla oštěpařka Nikola Ogrodníková, která si na mítinku vyházela druhé místo. Jinak Londýn je šťastným  městem jiné české oštěpařky Báry Špotákové, která zde vybojovala dvě zlata a to olympijskou medaili v roce 2012  a ještě  zlato z MS v roce 2017.

Dalšího vynikajícího umístění v rámci diamantové ligy dosáhla třetí červencovou sobotu oštěpařka Nikola Ogrodníková. Tentokrát vybojovala cenné body za druhé místo, když hodila svůj druhý nejlepší kariérní výkon 65.36 metru a za svým osobním rekordem  z jihoafrického Potchefstroomu zaostala o pouhých pětadvacet centimetrů. Jedinou přemožitelkou se jí stala Číňanka Huihui Lyu, která zvítězila hodem o tři centimetry delším než je osobák Nikoly tedy 65.54 metru.  Třetí příčka patřila  Australance  Kelsey-Lee Robertsové  za výkon 64.11 metru.

Před Mistrovstvím Evropy v Berlíně je tedy Nikola Ogrodníková ve skvělé formě.

Londýn 21. července 2018

Mítink Diamantové ligy

Oštěp ženy:  1. Lu Chuej-chuej (Čína) 65,54, 2. Ogrodníková (Česko) 65,36, 3. Robertsová (Australie) 64,11.(ps, Český atletický svaz, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)