Boleslavští fotbalisté se Slováckem prohráli, když v nastavení neubránili Šumulikoskiho

Přestože Mladoboleslavští fotbalisté v jednadvacátém kole v Uherském Hradišti brzo vedli, tak se Slováckem nakonec prohráli, a to po čtyřech a půl letech, kdy s tímto soupeřem buď vyhrávali, nebo alespoň remizovali. O remízu tentokrát přišli v posledních vteřinách zápasu, když oslabení o vyloučeného stopera Da Silvu neubránili standardní situaci.

První poločas začali domácí fotbalisté Slovácka nervózně a Boleslavští toho dokonale využili brzkým gólem. V páté minutě Přikryl u levé postranní lajny přehrál protihráče a individuální akci zakončil perfektní technickou střelou ke vzdálenější tyči a bylo to  0:1.

V osmatřicáté  minutě slovácké marné dobývání boleslavské branky vyvrcholilo po Havlíkově sražené ráně rohovým kopem, po jehož rozehrání Zajíc hlavou usměrnil míč k levé tyči a bylo vyrovnáno 1:1.

Po změně stran se nic mimořádného nedělo. Sic v  79. minutě na půlící čáře fauloval boleslavský stoper Da Silva a podle rozhodčího Julínka bylo nezbytné zákrok žlutě napomenout. Protože to bylo již podruhé v tomto utkání, první žlutou kartu viděl Da Silva ve 41. minutě, musel předčasně do sprchy vyprovázený červenou kartou v Julínkově vztyčené pravici.

Když už se zdálo, že Středočeši  v oslabení ukopou na hřišti Slovácka alespoň remízu a s ní bod, tak přišli i o ten jeden. V první ze dvou nastavených minut Havlíkův oblouček z trestného kopu v chumlu hráčů před boleslavskou brankou Šumulikoski hlavou poslal k pravé tyči mimo Šedův dosah - 2:1.

"Do utkání jsme vstoupili dobře. Dali jsme vedoucí gól, ale nevážili jsme si ho. Vytvořili jsme si další dvě šance, ale že jsme nezvýšili naše vedení na dva nula, bylo pro další vývoj zlomové. Neměli jsme mezihru, záloha nám pracovala špatně, nekombinovali jsme, jak jsme chtěli. Domácí byli důraznější ve středu hřiště a nás po častých ztrátách míče stálo mnoho sil získat ho zpět," řekl po utkání Martin Svědík, trenér Mladé Boleslavi.

"Do utkání jsme vstoupili hodně nešťastně, ale utkání se mi nakonec hodnotí dobře. Když v poslední minutě dáme vítězný gól, tak hodnocení musí být pozitivní. Mužstvo ukázalo charakter a morálku po nešťastném vstupu do utkání. Ale začali jsme hrát, co jsme chtěli a rychle kombinovali. Boleslavští naši rozehrávku rychle a dobře napadali, přesto jsme ještě do poločasu srovnali a po přestávce byla zřejmá naše vůle po vítězství. Vítězná branka v poslední minutě je o štěstí, ale my mu šli naproti. Získali jsme zaslouženě důležité tři body a udělali velký krok k záchraně ligové příslušnosti," řekl po utkání kouč Slovácka Stanislav Levý.

Uherské Hradiště 18. března 2017
1. FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Branky: 38. Zajíc, 90. Šumulikoski - 5. Přikryl * ŽK: Civič, Hofmann - Da Silva, Magera, Stronati * ČK: Da Silva v 79. minutě * Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Kubr * Diváků: 3322
1. FC Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič - Šumulikoski - Navrátil, Daníček (86. T.Rada), Havlík, Machalík (76. Rezek) - Zajíc. Trenér Levý.
FK Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman - Jánoš, Valenta (60. Nečas, 81. Čmovš), Mareš, Fabián - Železník (67. Magera), Přikryl. Trenér Svědík.

(ps podle tiskové zprávy, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)