Bojovné a oboustranně ofenzivní fotbalové utkání v Mladé Boleslavi skončilo bez vítěze

Mladoboleslavští fotbalisté druhou říjnovou sobotu v bojovném ligovém střetnutí s Teplicemi sice dvakrát vedli, ale Tepličtí dvakrát skóre srovnali, a tak si oba soupeři připsali za remízu po jednom bodu. Pro Teplice byl jeden bod ziskem, ale pro Boleslav se spíše jednalo o velmi nepříjemnou ztrátu dvou bodů.

V úvodní čtvrthodince sice diváci viděli pár šancí obou týmů skórovat, ale pokaždé to skončilo bez nebezpečného zakončení. Jenže v 16. minutě domácí Rada od levé postranní lajny poslal trestný kop do teplického vápna, kde na parádní oblouček vyskočil Mebrahtu a hlavou z deseti metrů trefil pravý horní růžek branky - 1:0.

Ve 23. minutě však přišlo vyrovnání, když druhý teplický roh v tomto utkání rozehrál Kučera a u bližší tyče a Přikryl hlavičkou do vlastní branky zaskočil brankáře Vejmolu - 1:1.

Druhý poločas začal pro Boleslav dobře. Ve 48. minutě po Radově centru z levé strany se uvnitř teplické šestnáctky Matějovský prosadil v souboji s obráncem a nasměroval míč k pravé tyči mimo dosah brankáře Diviše - 2:1.

Už se zdálo, že domácí tým bude slavit výhru, ale v předposlední minutě se Tepličtí bez velkého úsilí dostali k rohovému kopu, druhému ve druhém poločase a celkově čtvrtému v tomto utkání, a po jeho rozehrání se v mlýnici na malém vápně zorientoval nejlépe Vondrášek a šťastně srazil míč do mladoboleslavské branky - 2:2.

Jak říkám...

"Jsem zklamaný, že jsme nevyhráli. V první půli jsme utkáni kontrolovali, drželi balon a hráli tak, jak jsme si řekli. Věděli jsme, že Teplice jsou nebezpečné ze standardek, proto jsme více, než kdy jindy trénovali především obranné situace, ale v zápase opakujeme stále stejné chyby. Střídající hráči šli na závěr právě z důvodu, že byli vyšší než všichni ostatní a věřil jsem, že právě oni nám pomůžou ve standardkách. Snažíme se je přimět, aby byli ostražití do poslední minuty, ale nedaří se to. Po vedoucím gólu Matějovského ve druhém poločase jsme se zbytečně zatáhli a tím přenechali soupeři střed hřiště. Máme málo bodů a každé utkání je pro nás důležité. Musíme přestat dělat chyby a z mizerné situace se vyhrabat," před novináři boleslavský kouč Dušan Uhrin, který odpověděl i na dotaz jak pevně se při neúspěších cítíte v trenérské pozici ...  "Necítím se nijak. Domnívám se, že mužstvu mám pořád co dát. Kdybych cítil, že to nemá cenu, tak bych sám odstoupil. Ale samozřejmě záleží na vedení klubu, jak situaci zhodnotí a postaví se k tomu."

"Nepovedl se nám první poločas, i když jsme na jeho začátku byli aktivní. Boleslav nás však přehrávala uprostřed hřiště. Herně dominovala, byla prostě lepší. Druhý poločas jsme hráli velmi dobře, ale udělali jednu chybu, kterou Boleslav potrestala vedoucím gólem. Za nepříznivého stavu jsme hráli vabank a v závěru se pro nás přiklonilo štěstí. Jsem rád ze získaného bodu, protože považuji Boleslav za velmi silný tým," řekl po utkání teplický kouč Daniel Šmejkal.

Mladá Boleslav, 14. října  2017
První liga, 10. kolo

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 2:2 (1:1)
Góly: 16. Golgol Mebrahtu, 48. Matějovský - 23. Přikryl vlastní, 89. Vondrášek * ŽK: Přikryl, Matějovský - Diviš * Rozhodčí: Marek - Pospíšil, Horák  * Diváků: 2477.
FK Mladá Boleslav: Vejmola - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek, Rada - Přikryl, Matějovský (74. Takács), Chramosta (80. Fabián) - Mebrahtu (84. Magera).
FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Král (78. Král), Kučera - Fillo, Trubač (46. Soungole), Hyčka (82. Vošahlík) - Vaněček.

(ps, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)