Bitvu o osmou příčku mladoboleslavští fotbalisté těsně v Opavě prohráli 1:2

Na prochladlém městském stadionu v Opavě při teplotě kolem nuly se střetli třetí prosincovou sobotu mladoboleslavští fotbalisté se slezským soupeřem v posledním ligovém utkání kalendářního roku 2018. Prohrou neuhájili osmou příčku v ligovém pořadí a přezimovat budou na desátém místě.

První poločas začali o poznání lépe Opavští, neboť ze své první ofenzivní akce získali roh, kterému se boleslavská defenzíva ubránila, ale z druhého útoku se již dostali do vedení.  Ve 4. minutě dovolili boleslavští obránci opavskému útočníkovi Smolovi, aby si uprostřed šestnáctky zpracoval centr z pravé strany a přízemní ranou k pravé tyči překonal bezradného Šedu - 1:0.

Druhý poločas se boleslavským fotbalistům nepovedl podle představy, i když v něm předváděli agresivnější hru, než před přestávkou. V 62. minutě Opavští však zaútočili z levé strany, centrovaný míč Smola sklepnul Kuzmaničovi a ten bez přípravy povedenou bombou z osmnácti metrů trefil levý horní růžek Šedovy branky - 2:0.

V 75. minutě po důrazném souboji s brankářem Fendrichem se prosadil Komlichenko a vlil do žil boleslavských fotbalistů elixír naděje - 2:1.

Zbývající čas se z větší části odehrával na opavské polovině hřiště a v úplném závěru utkání dokonce jen v opavské šestnáctce.  Finální tlak Mladé Boleslavi vyrovnání nepřinesl, byť k němu několikrát chybělo jen pár centimetrů a špetka střeleckého štěstí.

"Sezóna pro nás neskončila dobře. Opava vyhrála zaslouženě. Hlavně v první půli nás předčila v agresivitě na těžkém terénu. Druhou půli jsme už byli agresivnější, ale domácí nás potrestali druhým gólem po neproměněné Komlichenkově šanci v duchu rčení nedáš-dostaneš. V uplynulé podzimní sezóně jsme měli dobré i slabší pasáže. I když jsme měli podzim lepší, než jaro, kdy jsme se zachraňovali, tak jsem věřil, že uděláme více bodů, než aktuálně máme. Chybí nám body poztrácené doma, ne vždy jsme se chovali dobře v defenzívě a čeká nás v zimě hodně práce," shrnul Jozef Weber své dojmy z boleslavské prohry v Opavě.

"Byli jsme si vědomi, že když vyhrajeme, posuneme se o patro výš. Měli jsme dobrý vstup do zápasu a dali brzo branku. Boleslavský soupeř těžil ze standardních situací a centrů na Komlichenka. V prvním poločase byla škoda, že se nám nepodařilo do gólů dotáhnout i další šance, druhý poločas měla Boleslav herní převahu a nedotáhla naštěstí do gólů situace po našich ztrátách míče. Když soupeř snížil na rozdíl jednoho gólu, šel do rizika a vytvořil si velký tlak, který jsme se štěstím ubránili. Jsem rád, že jsme až na jednu výjimku ubránili Komlichenka a získali pro nás důležité tři body, kterými jsme potvrdili předchozí tři body získané v Liberci," uvedl opavský kouč  Ivan Kopecký a zdůraznil, že Opavě v závěru podzimu hodně pomohl návrat na domácí zrekonstruovaný stadion.

Opava 15. prosince  2018

FORTUNA:LIGA    devatenácté kolo

SFC Opava – FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)
Branky: 4. Smola, 62. Kuzmanovič - 75. Komlichenko * ŽK: Svozil, Hrabina, Simerský, Smola - Hůlka, Komlichenko, Mareš, Chaluš * Rozhodčí: Orel - Pochylý, Michal Novák
* Diváků: 3046

SFC Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Zavadil, Řezníček - Kayamba, Kuzmanovič (81. Janetzký), Zapalač - Smola (89. Juřena).
FK Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek (73. Daniel Novák), Chaluš, Hůlka, Mareš - Hubínek, Takács - Ladra, Džafič (31. Matějovský), Přikryl - Komlichenko.

(jk, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav) <