Basketbalistky USK v Praze v euroligovém duelu nečekaně prohrály s Castors Braine 67:68

Pražanky z USK v zápase s posledním týmem skupiny Castors Braine prohrály o jdiný bod  67:68, když téměř celou dobu dotahovaly a trápily se se střelbou a fauly. Nutno uvést, že v závěrečné čtvrtině sice skóre otočily, ale belgický tým nakonec přece jen vybojoval cennou výhru. O druhé místo ve skupině však ženský tým USK nepřišel.

Českým mistryním chyběla energie a nepřizpůsobily se nastavenému tvrdému pojetí posuzování hry trojice rozhodčích, která jen za první čtvrtinu viděla osm faulů.

Pražanky se tak nedostaly do tradičního rytmu zápasu a hostujícímu celku umožnily vytvořit si náskok, který si soupeřky dlouho udržovaly. Pak vždy, když se Pražanky dotáhly, už jim zase hostující tým opět odskočil.

V poslední čtvrtině sice Elhotová dala osm bodů a trojkou pět minut před koncem poslala USK do vedení, jenže Belgičanky se  nenechaly zlomit. V posledních dvou minutách nedovolily USK ani bod.

Vítězným košem mohla zabodovat mladá hráčka USK Veronika Voráčková, ale dvě trojky neproměnila, a tak Belgičanky tak slavily teprve druhou výhru v sezoně.

"Metr rozhodčích byl přísný, to soupeři vyhovovalo, protože kouskoval hru, zdržoval a my jsme nechytily rytmus hry. Navíc jsme musely střídat, což přispělo k tomu, že jsme hrály hrozně pomalu.  Mrzí mě, že sudí naletěli na floppingy Šteinbergaové, které často dělá. A Amanda na to doplatila útočnými fauly. Přišla za mnou, že neví, co má hrát, protože každé uvolnění pod košem jí pískli jako faul,“ popsala činnost rozhodčích trenérka USK Praha Hejková.

"První půli jsme se srovnávaly s jejich zónovou obranou, u které jsme nečekaly, že ji budou hrát celý zápas. A my se netrefovaly z větší vzdáleností," dodala  kapitánka USK Praha Kateřina Elhotová.