Basketbalisté Česka začínají přípravu na EuroBasket s obměněnou omlazenou sestavou

[ title]
Čeští basketbalisté pojedou na letošní EuroBasket s omlazeným týmem. Trenér Ronen Ginzburg  v Praze na nedávném setkání se zástupci médií  odhalil nominaci hráčů, se kterými bude toto reprezentační léto pracovat. Chybí v ní některé opory z let minulých.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Čas nezastavíte, a tak i na českou basketbalovou reprezentaci doráží generační obměna. Jak již dříve avizoval, reprezentační dres pověsil na hřebík Petr Benda. Jeho nymburský spoluhráč Pavel Pumprla se po těžkém zranění kolena chce připravit na klubovou sezonu a zcela tak neuzavřel ani kapitolu reprezentace v kvalifikaci MS.

Zrodila se Česká basketbalová hráčská asociace

Oproti minulým dvěma velkým akcím nebude k dispozici Blake Schilb, který se po dlouhé a náročné sezoně chce věnovat rodině. Z kádru, který před sedmi lety získal na ME 7. místo, nebudou letos k dispozici ještě David Jelínek, Pavel Houška a Luboš Bartoň, který se však vrací v roli asistenta trenéra. V týmu naopak nechybí jediný český zástupce v NBA Tomáš Satoranský či dlouholetý kapitán Jiří Welsch.

Šance se tak otevírá mladší generaci, která by měla převzít žezlo pro příští sezony. O svou první účast na závěrečné akci by měl zabojovat Tomáš Kyzlink, který letos prožil přelomovou sezonu své kariéry. Ještě větší odpovědnost bude ležet na Vojtěchu Hrubanovi, ale šanci by mohl dostat třeba také nejužitečnější hráč letošní Kooperativa NBL Jaromír Bohačík.(ps, Česká basketbalová federace, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)