A jde se do ragbyového finále MS ... Nový Zéland - Austrálie


Ragbisté Austrálie si poradili s Argentinou a ve finále se utkají protinožci v kontinentálním derby s Novým Zélandem, který porazil v semifinále Jihoafrickou republiku.

V očekávaném finále na osmém mistrovství světa v ragby se střetnou celky, které spolu ještě nidky ve finále nehrály.  O titul světových šampionů si to rozdají týmy ze stejného kontinetu celky  Nového Zélandu a Austrálie. Wallabies podobně jako All Blacks v semifinálových zápasech  soupeři nedovolili položit ani jednu pětku a sami položili hned čtyři. O tři z nich se postaral  pravý křídelní útočník Austrálie Ashley-Cooper. Jeho tým  porazil Argentinu 29:15 a může se těšit na derby s Novým Zélandem.

Pumy předvedly sympatický výkon s kvalitním kopáčským umem Sáncheze, který se postaral o všech patnáct bodů jihoamerického týmu  a navíc s 89 body se dostal do čela pořadí nejproduktivnějších hráčů turnaje.
Wallabies po celý zápas drželi náskok a kontrolovali vývoj utkání a uhlídali si své brankoviště. Ani  Argentinci neměli v několika případech daleko k bodování, ale ani jednou do brankoviště soupeře nepronikli.  Chyběl jim ale kousek štěstí i více přesnosti.

Utkání Nový Zéland  - Jihoafrická republika skončilo těsnou výhrou obhájců mistrovského titulu 20:18, ale  a na pětky vyhráli celí v černém 2:0.

RUGBY WORLD CUP
Londýn 24. října 2015
Jihoafrická republika - Nový Zéland   18:20 (12:  7)  *   Twickenham  *   80 090 diváků
Londýn 25. října 2015
Argentina - Austrálie  15:29 (  9:19)  *    Twickenham  *  80 025 diváků


(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: z TV)