"Střídali jsme dobré momenty s horšími," měl jasno Karel Jarolím v horkém Kataru

[ title]
Čeští fotbalisté vyhráli miniturnaj v Dauhá, kde po Islandu porazili i domácí Katar 1:0. Jediný gól v zápase, který se hrál 11. listopadu 2017,  dal v 15. minutě po rohovém kopu Antonín Barák. Česká reprezentace si tak připsala kromě vítězství na turnaji i čtvrtou výhru za sebou.

Vyhrát čtyřikrát v řadě se reprezentaci povedlo poprvé po třech letech a teprve podruhé za posledních deset let. Zápas v obtížných podmínkách proti domácímu výběr rozhodně nebyl ale jednoduchý.

"Nadřeli jsme se. Už před zápasem jsem varoval, že je nesmíme podcenit. Ti hráči umí kopat, jsou podle mě dobře vedení, fungují spolu. Navíc jsou zvyklí na tyto klimatické podmínky. Byla to velká dřina. Střídali jsme dobré momenty s horšími. Na můj vkus tam bylo hodně nevynucených chyb, z čehož pramenily protiútoky soupeře," komentoval výhru 1:0 kouč Karel Jarolím, který dal v základní sestavě šanci hned třem hráčům, kteří v reprezentaci ještě nenastoupili.


"V tomto složení tým nastoupil poprvé. V podstatě spolu jednou trénoval a byl bych bláhový, kdybych si myslel, že to bude promazané. Výsledek určitě předčil obraz hry. Hraje se to na výsledek, což se podařilo. To samozřejmě těší, ale co se týče herního obrazu, je na čem dělat. Nasbírali jsme zde cenné zkušenosti. Zvláštně kluci z ligy, kterých dnes nastoupilo hodně," uzavřel poslední vystoupení na turnaji Jarolím.Dauhá 11. listopadu 2017
Přípravné fotbalové utkání

Katar - ČR 0:1 (0:1)

Branka: 15. Barák * Rozhodčí: Kasimov - Usmanov, Gajnullin (všichni Uzbekistan) * ŽK: Madibú, Afíf - Barák * Diváci: 3000.
Katar: Šíb - Chadar, Hišam, Alí Muchtár, Sálim (67. Hasan) - Muhammad (76. Muntari), Madibú, Búdiaf, Afíf - Haidus, Muizz Alí. Trenér: Sánchez.
Česko: Pavlenka - Coufal, Kalas, Simič, Bořil - Hušbauer (62. Frýdek), Barák (74. Souček) - Sýkora (46. Kopic), Houska (46. Hrubý), Falta (62. Jankto) - Kliment (46. Šural). Trenér: Jarolím.
(ps, FAČR, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)