Czech Target Sprint Open pokračoval ve Zbraslavicích

Základní škola ve Zbraslavicích patřila k těm, kam Sdružení sportovních svazů České republiky zapůjčilo laserové pušky pro trénink střelby na Target Sprint. V úterý 3. května 2022 místní žáci mohli své tréninky s puškami zužitkovat v ostrém závodě. Závod v Target Sprintu hostilo fotbalové hřiště a zapojilo se do něj celkem 66 dětí ze 7., 8. i 9. třídy.

Nejrychlejší závodnicí mezi dívkami ze 7. třídy byla Tereza Dudáková, která do cíle doběhla v čase 6:55,508 s. Druhé místo v čase 7:29,939 s vybojovala Magdaléna Průchová, bronz si ze závodu odnáší Kristýna Dudáková za čas 7:45,050 s. Z chlapců předvedl nejrychlejší závod Pavel Jedlička, který předvedl kvalitní výkon 5:36,226 s. Druhé místo také s výborným časem 5:44,782 s získal Matyáš Blažek, třetí doběhl Tomáš Lanc s časem 6:35,477 s.

V závodě dívek z 8. tříd se radovala Zdeňka Kratochvílová, která zvládla trať za 6:03,409 s. Stříbrná doběhla Amálie Kordiaková s časem 6:13,118 s a třetí místo obsadila Nicol Seilerová za výkon 7:24,417 s. Rychlý závod obstarali chlapci. Za čas 5:11,296 s získal zlato Michal Havlín, čas 5:15,848 s vynesl stříbro Matějovi Šmejkalovi. Na stupně vítězů se dostal také Adam Radil s časem 5:44,830 s, který získal bronz.

Vítězkou závodů deváťaček se stala Martina Blehová, která doběhla v čase 6:14,576 s. Stříbro získala Sylvie Jedličková za výkon 6:39,564 s a bronzovou příčku obsadila Anežka Tůmová, která závod zakončila v čase 6:49,363 s. Nejrychlejším závodníkem sportovního dopoledne ve Zbraslavicích byl Václav Větrovský, který cílem doslova prolétl v čase 4:57,289 s. Také stříbrný Jakub Popek zazářil a doběhl v čase 5:01,897 s. Třetí místo vybojoval s časem 5:12,942 s Vojtěch Pešout.

Ve středu 4. května 2022  se seriál Czech Target Sprint Open přesune do nedalekých Žehušic.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: sporty-cz.cz)