Cyklokrosaři si rozdělí medaile na Mistrovství Česka 8. ledna 2022 ve středočeském Kolíně

Již po jedenasedmdesáté budou cyklokrosaři bojovat o mistrovské medaile. Muži a ženy elitních si je rozdělí v sobotu 8. ledna na známém místě, na okruhu v Kolíně. Start závodu žen je ve 12:00, muži vyrazí vstříc medailím ve 13:30. Trikoty českých šampionů budou obhajovat Pavla Havlíková (Lawi junior Team) a Michael Boroš, nově jezdící v barvách stáje Elkov Kasper kam přestoupil z ČEZ Cyklo team Tábor.

Jak říkám...

„Cyklokros pozorně sleduji a když je šampionát v mém rodném městě tak zcela jistě chybět nebudu, ale nechyběl jsem již několik let. Kolínští pořadatelé se vždy pořadatelství zhostí na výbornou a chci poděkovat městu Kolínu, za to jak podporuje cyklistiku a cyklokros. A jistě to budou zajímavé závody i s ohledem na to, že je to nominační závod před blížícím se mistrovství světa v USA,“ řekl 4. ledna 2022 v Praze na  tiskové konferenci uspořádané před republikovým šampionátem  prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.Českému svazu cyklistiky poděkoval za to,  že šampionát městu Svaz přidělil Petr Kesner, vedoucí odboru kultury a sportu městského úřadu v Kolíně.

Jak říkám...

„A také bych chtěl poděkovat klubu a panu Slavíčkovi, že to zvládají tak dobře, protože je to i pro město reklama,“  zdůraznil  důstojné vyvrcholení sezony Petr Kesner

Původně se měl totiž šampionát uskutečnit v Uničově, ale k situaci s Covid-19 jeho pořádání tamní organizátoři odřekli a Kolín se stal náhradním řešením.

Jak říkám...

„Vytrhli trn nám tím z paty.  A také máme neuvěřitelné štěstí, že firma Toi Toi nás podporuje již patnáct let. Ročník Toi Toi Cupu se nám podařil, objely se všechny plánované závody a navíc ve všech kategoriích. V roce 2021 na něm startovali jezdci z 15 států, celkově startovalo 3264 cyklokrosařů a také vše již směřujeme k mistrovství světa v roce 2024, které se pojede v Táboře,“ zdůraznil předseda cyklokrosové komise ČSC Petr Balogh, když  setkání s novináři využil ke zrekapitulování již skončeného  seriálu Toi Toi Cup 2021.

„Když jsem na pořadatelství kývl, tak jsem si ani neuvědomil, jaké to přinese problémy. Přelom roku je z hlediska financování strašně složitý, ale mistrovství je zabezpečeno dobře a šestnáctý závod bude dobrý. Kolín je sportovní město, my jsme získali zázemí na atletickém stadionu a diváci na závody chodí. Letos využije nově i víceúčelovou sportovní halu, kde se uskuteční slavnostní vyhlášení. Rozhodovat bude výjezd ze stadionu, kde jsou umělé překážky a potom stav písku, ale to určí počasí až těsně  před závodem,“ řekl ředitel závodu Jan Slavíček, když připomněl, že trať je standardní, prakticky stejná jako v minulých letech.

„V Americe se ale pojede na zcela jiné trati, ale při nominaci domácí šampionát svou roli hrát bude. Máme velice dobré juniorky, slušně jezdí i junioři, mezi ženami U23 je velmi dobrá Kristýna Zemanová a Matěj Stránský ve stejné kategorii mužů jezdí prvním rokem a pohybuje do pěti v redukovaném pořadí. V elite žen je jen Kateřina Nash a mezi muži pouze Michael Boroš jezdí pravidelně závody Světového poháru, ale jeho forma jde nahoru. Na domácí šampionát se těším, trať nahrává tomu, že se asi bude jezdit ve skupině,“ prozradil reprezentační kouč Petr Klouček  hrubou představu o reprezentantech pro mistrovství světa.

(Petr Skála podle zprávy na webu czechcyclingfederation.com, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)