Seřvané Sovy srovnaly 15bodové vedení Olomoucka, aby nakonec prohrály. USK-Olomoucko 86:91

Ligové utkání nadstavbové části basketbalistů USK Praha - Olomoucko bylo zařazeno do  charitativní akce Bez faulu, s kterou Pražské sovy přispěly na dobrou věc. Ovšem oběma týmům šlo více o proměněné než neproměněné koše, a tak se bojovalo o každý míč.

SportovníListy.cz byly na místě děje ...

V prvním poločase si obrana USK vzala dovolenou a nechala Olomoucku v útoku příliš mnoho volnosti. To nabídkou nepohrdlo. Při chuti byl zejména Palyza, který  nastřílel 21 bodů, čím hodně dopomohl k poločasovému vysokému skóre 39:48.

Ani poločas Sovám moc nepomohl a už ve 23. minutě si braly oddechový čas za stavu 44:59. Trenér Repeša hodně od plic řekl svému týmu, co si myslí a seřvané Sovy zabraly. Šňůrou 18:5 se bodově dotáhly na 62:64. Nakonec třetí čtvrtinu vyhrály 32:22 a dostaly se do vedení o jediný bod před posledním dějstvím.

Na Folimance se opět konalo drama. Když do konce zbývaly tři minuty, byl stav skóre z pohledu USK  78:79, jenže  Olomoucko z koncovky vytěžilo více, a nakonec si odvezlo zaslouženou výhru.

Nejlepším střelcem v dresu Olomoucka byl s 27 body Palyza. Za Pražské sovy to byl Appleby, který dal 22 bodů. Nejužitečnějším hráčem utkání však byl zvolen Kouřil, který dal 12 bodů a přidal 11 asistencí.