Chvíli se mezi ragbyovými diváky vedla diskuse, zda si Sparta s Říčany nepoložila vlastní pětku

Všechny hostující celky ve třetím kole ragbyové extraligy dosáhly vítězství. Nejtěsnější výhru 23:20 se štěstím dosáhly Říčany v duelu s úřadujícím mistrovským týmem se Spartou Praha. Bez porážky zůstávají v soutěži už jen týmy Vyškova, Říčan a Tatry Smíchov.

Ragbisté Sparty, ač položili dvě pětky a hráči Říčan jen jednu, v duelu třetího kola ragbyové extraligy se Středočechy  prohráli  20:23. Zápas byl dramatický do poslední chvíle. Sparta dokázala v první půli položit pětku, ale Říčany navyšovaly skore trestnými kopy Tristiana Horaka, který proměnil nakonec šest trestných kopů. K rozhodujícímu okamžiku došlo 11 minut před koncem, kdy  míč kopnutý z poloviny Říčan proskákal  až do brankoviště Sparty, kam  sice doběhl jako první útočník Sparty Jan Stibitz, ale místo, aby míč zalehl nebo odkopl mimo hrací plochu,  promáchl nohou do prázdna a míč přiklepl na trávníků za míčem dobíhající útočník Říčan Jan Kučera.

"Přiběhl jsem do brankoviště Sparty a tam na trávníku ležící  míč  jsem přiklepl  a vůbec jsem netušil, že tak pokládám za Říčany pětku," přiznal se Jan Kučera, který nevěděl, že protihráč ze Sparty nestačil předtím akci položením míče zastavit. Mezi diváky se chvíli vedla diskuse, zda nelze proběhlý skutek považovat za Spartou položenou vlastní pětku,  ale co bylo pro příznivce Sparty horší, že  v tu chvíli  Říčanští už vedli rázem o deset bodů 23:13. Závěr zápasu však stál za pozornost.  Sparta totiž ještě položila pětku a s následným úspěšným kopem po pětce se  přiblížila k získaným bodům Říčan. Domácím ragbistům se však třibodový rozdíl vyrovnat už nepodařilo.

"Netušil  jsem, že míč už je v brankovišti, proto jsem se nepokoušel jej přiklepnout a tak se stalo, že  jsem jej při pokusu odkopnout ze hřiště, minul nohou. Vypadá to sice, jako kdybych utkání prodal Říčanům, ale věřte, zápas jsem neprodal," vysvětlil své počínání v osudné 71. minutě zápasu  pro ragbyový magazín českeragby.cz útočník Sparty Jan Stibitz

V Edenu proběhlo derby Slavia - Praga  5:55, při kterém hosté položili osm pětek a mohlo jich být daleko více. "A to rozhodčí Breburda ještě šest pětek neuznal," vadilo legendárnímu ragbistovi Eduardovi Krütznerovi seniorovi na průběhu hry, kterou bývalý reprezentant, trenér a šéf ragbyové unie sledoval.

Rozhodčímu Tomášovi Breburdovi na obrázku v růžovém tričku se podařil husarský kousek, když neuznal šest položených pětek, kterým podle něho předcházelo něco v rozporu s pravidly.