Čeští parašutisté zářili na mistrovství Evropy v Bulharsku

[ title]
Radost z vítězství ...
Jen tak si vyskočit pro medaili
Vítězný seskok ...

Osmé mistrovství Evropy v klasických parašutistických disciplínách hostilo v termínu 22. - 29. srpna 2015 Bulharsko. Mistrovství Evropy přivítalo městečko Erden, ležící na severozápadě Bulharska nedaleko hranic s Rumunskem a Srbskem. A na místním nebi se výtečně dařilo českým reprezentantům, kteří vybojovali celkem 8 cenných kovů. Potvrdila se tak skutečnost, že čeští parašutisté patří ve svém oboru dlouhodobě ke světové špičce.

Mistrovský titul v celkovém hodnocení získalo družstvo mužů ve složení Jindřich Vedmoch, Jiří Gečnuk, Hynek Tábor, Libor Jiroušek a Miloslav Kříž. V týmové soutěži muži vybojovali bronzovou medaili.

Tituly evropských šampionů získali v individuálních soutěžích Jiří Gečnuk (absolutní mistr Evropy), který v individuální akrobacii přidal i titul vicemistra Evropy, když ho překonal jen další český reprezentant Libor Janoušek, který se tak stal mistrem Evropy. V juniorské kategorii zvítězil v individuálním závodě Petr Chládek, kterého na stupně vítězů doprovodil i třetí Ondřej Žák.
Radost z vítězství ...
Jen tak si vyskočit pro medaili
Vítězný seskok ...

Překvapivý, ale zcela zasloužený, titul mistryně Evropy si domů z Bulharska veze Daniela Macichová, která dominovala v disciplíně přesnost přistání. Soutěž vedla doslova od začátku do konce, což se v soutěžích na takové úrovni nestává příliš často, a suverénně tak zvítězila. Celé ženské družstvo ve složení Lenka Vašková, Daniela Macichová, Irena Janoušková, Kateřina Špoková a Andrea Funková skákalo technicky velmi dobře a v konkurenci profesionálních parašutistek z Ruska, Běloruska, Francie či Polska obsadilo krásné čtvrté místo.

Ruský trenér jen kroutil hlavou, jak je možné dosáhnout takového dobrého výsledku, když české reprezentantky v porovnání s Ruskami absolvují až desetkrát méně tréninkových skoků. I to je důkaz toho, že čeští reprezentanti zaslouženě patří do nejužší světové špičky.

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: D. Macichová)