Čeští hokejisté prohráli v Praze s Finskem stejně jako před časem florbalisté na MS ve Finsku 2:3

Mezistátní hokejové utkání se v Praze nehrálo jak je rok dlouhý možná ještě déle a tak, když konečně nastala možnost uvítat v metropoli český tým,  bylo to komplikované omezenou návštěvou 1000 diváků. Přesto i tato tisícovka diváků dokázala českým hokejistům fandit  a dvakrát si zakřičet gól.

Stalo se tak konkrétně při zápasu  Euro Hockey Tour Česko - Finsko ve čtvrtek 16. prosince 2021.

První třetinu vyhráli Finové, kteří od desáté minuty vedli 1:0. Na konci první třetiny měli Češi obrovskou příležitost, ale přesilovku   pět na tři bohužel nevyužili.

Ve druhé třetině český tým kapitánem Janem Kovářem vyrovnal a za stavu 1:1 šel  do třetího dějství s určitým nadšením a s pocitem, že s Finskem by se mohlo i vyhrát. Jenže ve  48. minutě šli Finové znovu do vedení zásluhou střely  Antona Levtchiho. Ale to nebyl ještě konec, neboť v čase 59:49 při hře bez brankáře vyrovnal Milan Gulaš s velkým přispěním obránce Manninena.

Zápas šel do prodloužení a při pětiminutovce při hře tři na tři došlo k vyloučení jednoho Fina  a tak  déle než minutu poté hráli Češi čtyři na tři. Ale ani tuto přesilovku však nedokázali využít a došlo na samostatné nájezdy.

Protože hned první rozhodující samostatný  nájezd proměnil  Tiivola, což je podle jména Fin jako poleno a čeští hokejisté už nedali z pěti možností žádný gól, vyhráli Fini celé utkání 3:2 jako před časem jejich florbalisté také nad Českem v semifinále MS v Helsinkách.

Z prohry si však nakonec přeci jenom Češi něco a to odnesli alespoň bod, ale Finové si z Prahy vezou  dva.

Ihned po utkání se národní tým  vydal na cestu do Moskvy. V hlavním dějišti druhého turnaje série Euro Hockey Tour v sezoně se pak Česko  utká v sobotu 18. prosince s domácím Ruskem  a v neděli 19. prosince 2021  se Švédskem. Česká televize vyhrožuje, že z obou  utkání bude vysílat přímé přenosy.

Praha 16. prosince 2021

Euro Hockey Tour
Česko  - Finsko 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
33. Jan Kovář (Gulaš), 60. Gulaš (Jan Kovář) - 10. S. Manninen (Markus Granlund, Pokka), 48. Levtchi (Kemppainen) ...  rozhodující sam. nájezd Tiivola.  Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Lhotský, J. Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Česko: Hrubec - Šulák, J. Jeřábek, Zámorský, Ščotka, Klok, Krejčík, D. Musil - Gulaš, Jan Kovář, Frolík - Řepík, Krejčí, Sobotka - Hyka, L. Sedlák, A. Nestrašil - Blümel, A. Musil, Flek - od 21. navíc Jašek. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.

Finsko: Säteri - Kaski, Pokka, Kemiläinen, P. Seppälä, Hietanen, Pelli, J. Honka, M. Seppälä - Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund - J. Karjalainen, Kemppainen, Levtchi - M. Nurmi, Pärssinen, Nenonen - Joonas Nättinen, Tiivola, Salomäki. Trenéři: Jukka Jalonen, Mikko Manner a Ari-Pekka Selin.

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)