Čeští baseballoví reprezentanti postupili na kvalifikační turnaj o OH 2020 do Itálie

Čeští baseballoví reprezentanti porazili v nejdůležitějším zápase posledních sezón Německo 4:3 a postoupili na kvalifikační turnaj o olympijské hry 2020 do Itálie. O výhře rozhodl solo homerun Martina Schneidera v dohrávce 8. směny.

Češi nastoupili do utkání o „všechno“ proti domácímu týmu, který dokázali v základní skupině porazit 10:6. Český tým začal na nadhozu s Markem Minaříkem, který byl úspěšný ve vítězném duelu s Holandskem, německý se Svenem Schuellerem. Skóre se poprvé měnilo ve prospěch německého týmu ve druhé směně, kdy se našemu soupeři podařilo stáhnout dva body.

Jak říkám...„Jejich startéra jsme znali, ale na začátku se nám to úplně nepotkávalo za sebou,“ okomentoval úvod utkání Martin Červenka.

Čeští hráči ale odpověděli razantně. Bratři Hajtmarové obsadili první a druhou metu a Martin Ćervenka, jediný hráč, který působí profesionálně v USA, odpálil dlouhý odpal do levého pole, který skončil až za ohrazením. Tříbodový homerun tak dostal do vedení český tým.

Jak říkám... „Foukal vítr na osmičku, měli jsme dobré starty na pálce a mně přišlo, že celý turnaj tady ty míče létaly daleko,“ okomentoval svůj další homerun Martin Červenka.

V další části zápasu měly navrch obrany obou týmů. Ale v 5.inningu se přeci jen podařilo německému soupeři srovnat na 3:3. Dramatický závěr utkání začal homerunem Martin Schneider a přelil radost do českého tábora. Další dva pálkaři se dostali do hry na metu zdarma, ale pro pátý bod už se žádného poslat nepodařilo. Českým reprezentantům tak stačilo jen udržet v obraně nulu. Na nadhozu už byl v té době Jan Novák, který střídal Marka Minaříka do 7. inningu. Němečtí pálkaři hnaní domácím publikem naplnili bez auty mety, ale česká obrana zvládla skvělou hru, když po ose Martin Schneider, Martin Červenka a Martin Červinka vyautovala běžce na domácí i na třetí metě.

Jak říkám... „Naštěstí Martin Schneider dobře zachytil ten odpal a pak už jsme to nějak poházeli, byl to týmový výkon,“ ocenil celý tým catcher Martin Červenka.

„Na poslední inning jsem se těšil, jak naplnily mety, bylo to trochu krušné, ale nakonec jsem se i usmíval. Pak tam byla ta skvělá double-play a pak už se mi házelo dobře,“ pochvaloval si dramatický závěr nadhazovač Jan Novák.

„Chtěli jsme zahrát aut, jakýkoli. Mám to stejně, jako když jsem na nadhozu, tuhle situaci miluju. Prostě jsem věděl, že když to na mě půjde, že to zahraju. Měl jsem spoustu času a konečně se štěstí přiklonilo na naši stranu,“ pochvaloval si hrdina utkání Martin Schneider, jemuž patřil poslední aut, který zachytil vysoký míč ze vzduchu.

Češi tak slaví postup na kvalifikační turnaj do Itálie a jsou vedle basketbalu druhým kolektivním sportem, který má naději na účast na OH 2020.

Jak říkám... „Určitě se chceme o to jedno místo poprat. Byl to jeden z cílů tohoto turnaje,“ netají české ambice Martin Červenka.

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu 18. září 2019 v Bologni a Parmě. Účast v Tokiu si zajistí vitěz, druhý tým bude mít šanci v dodatečné kvalifikaci na Tchaj-wanu. Vedle českého týmu se na turnaji utkají Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jižní Afrika.   BONN 15. září 2019
MISTROVSTVÍ EVROPY V BASEBALLU

ČESKO – NĚMECKO 4:3

SportovníListy.cz rovněž napsalyČeští baseballisté tak mají stále naději na účast na kvalifikaci o LOH ... Česko - Belgie 5:4

Baseballisté Česka na ME budou bez medaile, když ve čtvrtfinále prohráli se Španěly 4:5

Hurá do čtvrtfinále proti baseballistům Španělska po výhře Česka nad Německem 10:6

Naděje českých baseballistů na postup do čtvrtfinále ME žije po utkání Česko - Švédsko 10:3


Těsná prohra českých baseballistů na ME od Britů. Česko - Velká Británie 3:4

(ev, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)