Čeští baseballoví reprezentanti odletěli na přípravu na Spring Training na Tenerife

Česká baseballová reprezentace odletěla v pátek 26. února 2021 na Spring Training na Tenerife. Český tým absolvuje kromě tréninků také přípravná přátelská utkání s místním týmem Tenerife Marlins.

Vzhledem k situaci nemohou čeští reprezentanti absolvovat tradiční jarní přípravu v USA, ale po dobré zkušenosti s podzimním turnajem Tenerife Baseball Week, padla volba na Tenerife a město Puerto de la Cruz.

Jak říkám...

„Jsme rádi, že se můžeme opět vrátit do této destinace. Navázali jsme dobrou spolupráci se španělskou federací, signálem je i účast Španělska na PBT a Evropská baseballová konfederace připravuje na Tenerife projekt Zimní ligy. Máme velké plány,“ řekl  předseda ČBA Petr Ditrich.

Reprezentanty čekají dvoufázové tréninky zaměřené na týmovou komunikaci a základy baseballových činností, a také tři přátelská utkání s místním celkem, který hraje nejvyšší španělskou baseballovou soutěž a bude tradičně posilněn o hráče z Karibiku.

Jak říkám...

„Díky C-19 nám budou chybět někteří klíčoví hráči, ale tréninky a zápasy jsou pro nás skvělou příležitostí, jak se dát znovu dohromady, nastavit náš systém soustředění a přimět každého pracovat určeným směrem. Máme skvělé hráče, kteří jsou odhodláni vyhrávat, je to vzrušující doba pro český baseball,“ sdělil k programu head coach týmu Michael Griffin.

Mezi nominovanými hráči nechybí zkušení reprezentanti v čele s kapitánem Jakubem Malíkem z ostravských Arrows, který načíná svou 16. reprezentační sezónu. Příležitost ale opět dostávají také někteří nováčci jako např. Viktor Večerka z Draků Brno.

Jak říkám...

„Po zimní přípravě, která byla značně ovlivněna pandemií, se těším, že konečně budeme mít příležitost trénovat ve větší skupině, a hlavně v teple. Doufám, že všichni z této příležitosti vytěžíme co nejvíce,“ řekl  levoruký mladý nadhazovač Viktor Večerka, který má podepsánu smlouvu s týmem MLB Kansas City Royals. 

Všichni hráči i trenéři prošli úspěšně povinnými testy a testovat se budou i přímo v dějišti soustředění. Vrcholem této sezóny bude zářijové ME v Itálii. Poprvé v historii se šampionát hraje se 16 týmy, a své soupeře ve skupině se reprezentanti dozví přímo na Tenerife ve středu 3. března 2021, kdy proběhne losování celého turnaje. 

(Evženie Votínská, Česká baseballová asociace, SportovníListy.cz, foto:  Tomáš Icík)