Čeští baseballisté budou nakonec hrát o konečné páté místo na evropském šampionátu

Čeští reprezentanti museli rychle zapomenout na velké zklamání, které přišlo po těsné čtvrtfinálové prohře s Izraelem a nastoupit ve skupině o 5. - 8. místo proti Chorvatsku. Utkání zvládli s přehledem a po výhře 17:2 je čeká v zápase o 5. místo Velká Británie.

Jak říkám...

„Na předzápasovém týmovém mítinku měli trenéři docela těžký úkol nás namotivovat, a stále to bolí. Teď byl ale nový den a dobře to dopadlo,“ přiblížil situaci v českém týmu před utkáním s Chorvatskem startující nadhazovač Ondřej Satoria.

„Bylo strašně těžké se po tom prohraném zápase, kdy jsme spolkli snad nejhorší pilulku, přecvaknout a vrátit se zpátky do těchto, pro nás méně, ale i tak důležitých zápasů do konce turnaje. Ale bylo fajn vidět, že jsme si potvrdili, že máme být na to mezi elitou," dodal Matěj Menšík, jenž odpálil ze dvou startů dva hity, když jeden z jeho odpalů doplachtil až do plotu.

Chorvaté postoupili ze skupiny B ze druhého místa, když dokázali vyřadit Německo a Ukrajinu a ve čtvrtfinále podlehli domácí Itálii přijatelným rozdílem 5:8. Český tým pak v začátku utkání na pálce zaskočili a díky třem odpalům se dostali do vedení 2:0.

Jak říkám...

„První směna byla v mém podání tragická, ale pak jsem se rozházel, takže jsem rád, že jsem klukům pomohl k dnešnímu vítězství. Nevěděl jsem co čekat. Domluvili jsme se s Martinem Zelenkou, že jim budeme házet rovné nadhozy dovnitř plus changeup dolu a vyšlo to,“ nešetřil sebekritikou Satoria, který ale nakonec exceloval a během pěti směn rozdal celkem 11 strike outů. 
Čeští pálkaři si chvíli zvykali na jiný typ a rychlost chorvatského nadhazovače Strelece. Vše ale naštěstí už ve 2. směně prolomil homerun Vojtěcha Menšíka, první v turnaji a také první v mužské reprezentaci.

Jak říkám...

„Museli jsme to vzít dnes profesionálně a trochu jsme si spravili chuť. Věděli jsme, že jsme silnější než Chorvati. Měl jsem dobrý kontakt a dobře to dopadlo,“ řekl po utkání hráč Hrochů Brno, který letos podepsal profesionální kontrakt s organizací Los Angeles Angels.
V další fázi zápasu se přidali také další hráči – třetí homerun v turnaji odpálil Matěj Hejma, a dobré odpaly přidali další hráči, včetně všech střídajících. Výsledkem pak byl rozdílový výsledek v polovině 6. směny.

Výhra posunula český tým do utkání o 5. místo, ve kterém nastoupí v sobotu 18. září 2021 večer proti Velké Británii. 
Prvním finalistou je Nizozemsko, které vyhrálo nad Španělskem. Ve druhém semifinále Itálie prohrála s Izraelem 5:11.  Utkání o medaile se hrají v neděli 19. září 2021. Settimo Torinese kousek od Turína  (Itálie)  17. září  2021


Mistrovství Evropy v baseballu

Semifinále:
Nizozemsko - Španělsko 9:8
Izrael - Itálie 11:5

O 5. až 8. místo:

Česko - Chorvatsko 17:2 po 6. směně
Velká Británie - Belgie 12:11


SportovníListy.cz rovněž napsaly:Výhra nad Slovenskem zajistila baseballistům Česka čtvrtfinále. Česko - Slovensko 13:3

Mistři Evropy Nizozemci byli nad síly českých baseballistů. Česko - Nizozemsko 1:11

Baseballisté Česka vstoupili do ME výhrou nad Švédskem. Česko - Švédsko 6:1

Po basketbalistech i baseballisté mají nové dresy s jednoznačným označením Česko


SportovníListy.cz mají rovněžfacebookové stránky  zde.

 (Petr Ditrich, baseball.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Dědek přesouvá Winter Classic

17.10.2021 09:00:00

Nová štika v hokejovém rybníčku, majitel hokejových Pardubic Petr Dědek, avizoval již na loňský rok lahůdku pro všechny fanoušky nejpopulárnějšího zimního kolektivního sportu. Zápasy pod ote...