Český tenis převezl svět

Jako pravý český lev prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka bojoval do poslední chvíle o zachování současné podoby nejprestižnější týmové soutěže žen.

Bohužel, od nastávající sezony se Fed cup bude hrát podle nového formátu, který konečně plní přání zejména amerických bafuňářů a zmenší počet hracích dnů na minimum. Někteří chtěli Čechům zalepit ústa přidělením pořadatelství finálového turnaje, ale ani to arogantní mezinárodní federace ITF nepovolila a umístila jej do maďarské Budapešti.

Co na tom, že Maďaři nemají ani jednu hráčku v první stovce světového žebříčku a zbytečně seberou jedno místo kvalitnějšímu týmu.

Jenže nebyl by to český prezident, aby se nechal jen tak přebalamutit. Vytáhl z archivu zakládající listinu svazu z dob rakouské monarchie, podle které česká lawn-tenisová federace zastupuje všechny části mocnářství. A takto byla i přijata do mezinárodní federace.

Kaderka tak okamžitě stáhl přihlášku Budapešti a turnaj překládá do Prahy, americkému vedení ITF natruc. Ti okamžitě začali studovat historii, ale v obavě z nároků dalších států raději couvají. A děsí se následujících dnů, během kterých hodlá Kaderka vyhrát volby na prezidenta ITF a vyčistit zamořené území.


Pikantní rošáda na Kladně

Pomohou tenistky biatlonu?

Bude Řepka trénovat Tvrdíka?

Nová nabídka pro Šonku

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)