Český stolní tenis stojí na prahu nové éry. Změnil totiž svoje myšlení, vize, cíle a také identitu

Český stolní tenis stojí na prahu nové éry. Změnil svoje myšlení, vize, cíle a také identitu. Chce navázat na úspěchy z dob Československa, na olympiádě v Los Angeles 2028 chce mít obě tříčlenná družstva mužů i žen a chce začít vozit medaile z evropských soutěží.

Ják říkám ...

„Přijde mi to svěží, originální, žádná jiná země nic takového podobného nemá, snažíme se udávat směr. Líbí se mi to. Pokud budeme cílit na děti, vzdělávat jejich trenéry, tak to je správný směr, komentoval novou identitu Lubomír Jančařík.
„Budeme cílit na děti, abychom rozšířili členskou základnu, budeme podporovat vzdělávání trenérů nejmodernějšími metodami, pomůžeme marketingovým a komunikačním aktivitám. Chceme všem ukázat, že stolní tenis je snadno dostupná zábava,“ řekl na  tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek 27. ledna 2022  předseda Českého svazu stolního tenisu Zbyněk Špaček.Jednotící značka Český stolní tenis bude propojovat oficiální komunikaci, sociální sítě, podcast, vlastní televizi či nově také vysílání v České televizi na programu ČT Sport. Nové logo spojuje všechny prvky sportu: stůl, pálku a míček, ale také českou vlajku či symbol vítězství.

Jak říkám ...

„Zmapovali jsme prostředí sportu a snažili jsme se žonglovat s prvky relevantními pro značku s národní identitou a namíchali koktejl. Aby to fungovalo, aby to bylo jednoduché, zábavné a pochopitelné. Tady to bylo specifické tím, že sport je podobný badmintonu a tenisu, takže jsme hledali něco, čím se to bude lišit,“ vysvětlil Pavel Čada z agentury Triple Bang Agency, která novou vizibilitu vytvořila.


„Přijde mi to svěží, originální, žádná jiná země nic takového podobného nemá, snažíme se udávat směr. Líbí se mi to. Pokud budeme cílit na děti, vzdělávat jejich trenéry, tak to je správný směr,“ komentoval nový směr i logo český olympionik  Lubomír Jančařík.Jako dvojnásobný olympionik by se rád probojoval i na další dvoje olympijské hry do Paříže a Los Angeles, byť mu je 34 let, a potom stolnímu tenisu pomohl.

Jak říkám ...

„Během své kariéry jsem na sobě hodně pracoval, mám co nabídnout, tak bych to chtěl využít a pomoct,“ dodal Lubomír Jančařík.

„Aby děti měly nějaký vzor a motivaci. Určitě se musí hledat talenty a pak je dobře vychovávat a trénovat,“ řekla nejúspěšnější česká reprezentantka Hana Matelová, které se rovněž líbí nová  identita českého stolního tenisu. 

„Je to moderní a v jednoduchosti je krása. Jsou tam propojeny prvky stolního tenisu, je v tom energie. Libí se mi také, že používáme zase oficiálně název stolní tenis,“ dodala v zahraničí působící reprezentantka.

„Mám rád nové věci, když mají nějaký směr a vizi do budoucna. Pokud se ten stolní tenis bude dělat tak, jak se prezentovalo, tak je to jen dobře,“ prohlásil další olympionik z Tokia Pavel Širuček, který je pro každou změnu k lepšímu.

„Ale není to tak, že budu nyní myslet jen na olympijské hry, v příštích letech máme hodně důležitých turnajů a zápasů, bude mistrovství světa či Evropy. Ale když tak nad tím přemýšlím, možná by mi po tom Tokiu měli dát divokou kartu,“ doplnil se sarkastickým úsměvem muž aktuálně v covidové karanténě v Polsku, kde hraje klubovou soutěž a navíc doufá, že po covidové olympiádě v Tokiu, kde kvůli nákaze nehrál, si  na OH v Paříži vše vynahradí.


(Petr  Skála s využitím tiskové zprávy, ping-pong.cz, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)