Český hokej požádal vládu o umožnění tréninků, zápasů ELH a reprezentace U20

Vzhledem k novým krizovým opatřením a prodloužení nouzového stavu se prezident Českého hokeje Tomáš Král s ředitelem Tipsport extraligy Josefem Řezníčkem znovu obrátili na představitele státu se žádostí o povolení tréninků, pokračování nejvyšší soutěže a udělení výjimky pro soustředění juniorské reprezentace před MS v Kanadě.

V dopise, adresovaném premiérovi Andreji Babišovi, ministru zdravotnictví Janu Blatnému, hlavní hygieničce Jarmile Rážové a předsedovi Národní sportovní agentury Milanu Hniličkovi, navázali na jednání s předchozím ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou, přičemž zdůraznili, že kluby jsou připraveny veškerá opatření, která z nich vyplynula, nejen dodržet, ale v případě nutnosti i doplnit.

V klubech Tipsport extraligy by byla zajištěna izolace hráčů a členů realizačních týmů včetně pravidelného testování před každým soutěžním utkáním, tj. minimálně dvakrát týdně. Tři čtvrtiny hráčů a členů realizačních týmů navíc již nákazou prošly, což minimalizuje riziko jejího šíření.

Jak je napsáno ...

„Naše juniorská reprezentace je jediná ze všech deseti účastníků mistrovství světa,“ uvedlo vedení Českého hokeje v dopise, „která nemá možnost se na něj připravovat.“

Na rozdíl od soupeřů nemohou reprezentanti v době, kdy do začátku vrcholného turnaje v jejich věkové kategorii zbývá osm týdnů, trénovat ani hrát zápasy. V akademickém centru Litoměřice, kde se ubytování, ledová plocha i posilovny nacházejí v jediné budově, je přitom možné uskutečnit přípravu v absolutní bublině s tím, že by na ni přímo navázal odlet na světový šampionát v Kanadě.

Vedení Českého hokeje v dopise připomnělo kritickou situaci klubů, z nichž řada se ocitla na hraně existenčních potíží, a uvedlo také, že některá města, která jsou majiteli a provozovateli zimních stadiónů, uvažují vzhledem k výluce o rozpuštění ledových ploch, což by mělo další zásadní dopady na zbývající část sezóny 2020/21.

Jak je napsáno...

„Závažnost situace si všichni plně uvědomujeme a ochrana zdraví je pro nás zásadní prioritou,“ uvedli v závěru dopisu Tomáš Král s Josefem Řezníčkem. „Jsme nicméně přesvědčeni, že udělení výjimky pro tréninky, zápasy nejvyšší soutěže a přípravu juniorské reprezentace by s vládními opatřeními ani s cíli, které sledují, nebylo v rozporu.“

(zz, SportovníListy.cz, ceskyhokej.cz, foto: Petr Skála)

Biatlon volá: Katko, vrať se!!!

28.2.2021 09:00:00

V ne příliš radostné době se poměrně velká část české populace těšila na mistrovství světa biatlonu, který v posledních letech přinášel tolik radosti a úspěchů. Bohužel, až na jeden povedený závo...