Česko má juniorské mistryně Evropy v moderním pětiboji. Duo Novotná‑Roubíčková ovládlo štafetu

[ title]
Zlatý úspěch na juniorském mistrovství Evropy slaví český moderní pětiboj. Veronika Novotná s Annou Roubíčkovou ovládly v polském Drzonkowě úterní štafetu.

Česko získalo první medaili pouhý den od zahájení šampionátu. Anna Roubíčková s Veronikou Novotnou nenašly ve štafetě přemožitelky i přesto, že po úvodním šermu jim patřila až předposlední, devátá příčka.

Jak říkám..."Ze začátku se mi nezávodilo úplně dobře, na šermu jsem měla velkou krizi. Naštěstí mě tam Anička podržela. Od toho jsou taky štafety," řekla s úsměvem teprve osmnáctiletá Veronika Novotná, která mezi juniorkami závodí prvním rokem. To její štafetová kolegyně má v juniorské kategorii rok náskok, takhle vysoko se však ve své kariéře ještě neocitla.

"Anička letos poprvé zaznamenává nějaký větší progres. Tohle je její první velká mezinárodní akce a z mého pohledu to zvládla výborně. Samozřejmě nezáleží jen na jednom výkonu, musí se všechno sejít, navíc u obou. A holky dnes závodily výborně. Ty poslední disciplíny šly excelentně, " chválila Roubíčkovou osobní trenérka Veroniky Novotné Alexandra Kučerová, která pro štafetový den převzala roli reprezentační trenérky.

"Myslím, že v kombi jsme obě odvedly velký kus práce. Předávala jsem Verče na čtvrtém místě a byly jsme tam hodně nahuštěné s malými odstupy. Ale věděla jsem, že Verča dobře běhá, tak jsem si říkala, že by to mohlo dopadnout. Nervózní jsem byla hlavně při Verčině druhé střelbě, protože tam se často rozhoduje. A Verča ji nestřílela úplně nejlíp. Při té poslední ráně jsem si říkala, že už by to tam mohlo konečně zasvítit. Nakonec to doběhla krásně," vyprávěla Anna Roubíčková a přiznala i vlastní diváckou nervozitu.

"Věděla jsem, že je o co bojovat, tak jsem bojovala a naštěstí to vyšlo," reagovala se smíchem Veronika Novotná.


Obě čerstvé mistryně Evropy čeká ve čtvrtek 6. června 2019 kvalifikace pro individuální soutěž, do níž nastoupí také osmá dívka z loňského juniorského mistrovství světa Karolína Křenková.

(šs, SportovníListy.cz, foto: media)