Česká fotbalová reprezentace přivítá v roce 2021 v boji o mistrovství světa v Edenu Belgii

První domácí zápas v tomto roce odehraje česká fotbalová reprezentace v Edenu. Na stadionu Slavie přivítá národní tým na konci března 2021 Belgii, podle žebříčku FIFA nejlepší tým světa.


Česká reprezentace odehraje v březnu 2021 tři zápasy v rámci kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022: v Estonsku (24. března 2021), v Praze právě proti Belgii (27. března 2021) a ve Walesu (30. března 2021).

Jak říkám ...

„Za normálních okolností by utkání proti Belgii bylo dalším obrovským svátkem pro všechny fotbalové fanoušky, podobně jako jím byla utkání s Brazílií nebo Anglií. Za vše vypovídá už jen to, jaké hvězdy má bronzový tým posledního světového šampionátu na soupisce: Kevin De Bruyne, Eden Hazard, Romelu Lukaku nebo Thibaut Courtois… Uvidíme samozřejmě v tomto ohledu, jaká bude v březnu 2021 situace kolem pandemie koronaviru, ale osobně si neumím představit, že i v roce 2021 bychom měli hrát fotbal bez fanoušků,“ poznamenal předseda Fotbalové asociace České republiky Martin Malík.

Podle současných opatření fanoušci na tribuny nesmí. Před prázdnými tribunami odehrál národní tým celý loňský rok, kdy ovládl svou skupinu Ligy národů a postoupil mezi elitu.

V roce 2021 čekají ještě atraktivnější výzvy. V červnu 2021 začne odložené UEFA EURO 2020 a celý rok se bude hrát kvalifikace o postup na mistrovství světa, na kterém česká reprezentace hrála naposledy v roce 2006. Papírovým favoritem „české“ skupiny bude právě Belgie v čele s mnoha světovými hvězdami.

Jak říkám ...

„Není důvod být ustrašený. Myslím, že si ještě všichni pamatujeme, jak jsme v kvalifikaci o postup na EURO porazili Anglii. Tehdy jsme v Edenu hráli zatím naposledy. Proč bychom na to nemohli navázat letos proti Belgii? Každopádně uděláme všechno pro to, abychom předvedli co nejlepší výkon a abychom uspěli. Moc by nám pomohlo, kdyby nás mohli podpořit naši skvělí fanoušci, ale to ovlivnit nemůžeme, a uvidíme, jaká bude v březnu situace,“ řekl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Proti Belgii odehrála česká nebo československá reprezentace dohromady sedmnáct zápasů. Osmkrát vyhrála, naposledy v přípravném zápase v roce 2009 v Teplicích, a třikrát remizovala.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu SportovniListy.cz   zde ...


(pš, Fotbalová asociace ČR, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)