Česká basketbalová reprezentace má nového kapitána Vojtěcha Hrubana


Po posledním zápase na mistrovství světa v Číně oznámil kapitán české basketbalové reprezentace Pavel Pumprla svůj konec v národním týmu. Svým rozhodnutím tehdy překvapil  všechny spoluhráče i trenéra Ginzburga. Pro nový reprezentační cyklus bylo  tak nutné najít novou osobnost, která bude navazovat na skvělou práci kapitána, jenž svůj tým dovedl k šestému místu na světě. A ta osobnost se našla. V čele Lvů bude v následujících zápasech kráčet Vojtěch Hruban.

A vy jste kdo?Vojtěch Hruban  (29. srpna 1989), kapitán české basketbalové reprezentace

Výška: 202 cm
Klub: ERA Basketball Nymburk
Předchozí kariéra: BK Kladno, USK Praha


Svůj první zápas za národní tým odehrál proti Kypru 17. srpna 2010. Jednalo se zápas evropské divize B v Děčíně. Od té doby rostl společně s národním týmem až mezi jednoho z lídrů šestého týmu na MS. Kromě tohoto úspěchu se podílel také na sedmém místě na EuroBasketu 2017. Nikdy neodmítl pozvánku do národního týmu. Za deset let odehrál za národní tým 45 oficiálních soutěžních zápasů, ve kterých nastřílel 285 bodů.
Jak říkám...„Přirozeně to vyšlo na něj, shodli jsme se snadno. Žádné spory. Nikdy ho neslyšíte si stěžovat, nebo že by snad nepřijel, že by byl unavený, je vždy na sto procent oddaný národnímu týmu," prohlásil kouč české reprezentace Ronen Ginzburg.

 „Je to velká čest, nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu kapitánem nároďáku právě já. Budu navazovat na práci Jirky Welsche a Pavla Pumprly, kteří nastavili laťku, již se budu snažit držet, nebo se jí přibližovat. Samozřejmě čekám, že budu muset pravidelně chodit na tiskové konference,“ svěřil se novinářům Vojtěch Hruban.

Drahá oslava slavistického titulu

12.7.2020 09:00:00

O možnosti, že by Slavie nevyhrála mistrovský titul, nepochyboval od zimní přestávky nikdo, snad kromě vybrané skupiny epidemiologů a hygieniků, kteří mohli oslavy narušit svými administrativními...