Češi v baseballu podlehli podruhé na Tenerife Španělsku. Španělsko - Česko 7:4

Třetí duel mezi Českem a Španělskem přinesl zatím nejvyrovnanější souboj. Utkání se poprvé hrálo na 9 směn a bylo se na co dívat.

Českému týmu nevyšel hned úvod zápasu, když v první směně obdržel 4 body. To bohužel nakonec rozhodlo o jejich druhé porážce v sérii. První nadhozy startujícího Jana Nováka španělským pálkařům sedly, ale poté už se hráč pražské Kotlářky dostal do lepší pohody a další navýšení skóre již nepřipustil. Češi se v průběhu utkání dostali do hry díky zlepšenému výkonu na pálce, homerunu Martina Červenky a také nepřesnostem střídajících španělských nadhazovačů. Po 6. směně byl tak stav zápasu pouze 4:5 ve prospěch španělských hostitelů. Také čeští trenéři prostřídali nadhazovače. Nováka vystřídal Ondřej Furko z Draků Brno, který si vedl velmi dobře, a během tří směn povolil soupeři jen jeden doběh. Aktuálního extraligového mistra pak do závěru utkání vystřídal Ondřej Satoria, letošní jednička Arrows Ostrava. Jedinou Satoriovu nepřesnost potrestal dvoubodovým homerunem Daniel Jimenez, stejný hráč, který odpálil v předchozím utkání grandslam. Dostal tím svůj tým do vedení 7:4, se kterým už se českým hráčům v poslední směně i přes obsazené mety nepodařilo nic udělat.

Jak říkám...

„V zápase rozhodovaly maličkosti, po nevydařeném úvodu jsme dělali vše pro to, abychom vývoj utkání zvrátili. Nejsme zvyklí na umělý povrch, vše je hodně rychlejší. Věřím, že kdybychom mohli poslední měsíc trénovat, že bychom Španěly smetli,“ hodnotil zápas Martin Červinka, třetí metař z Draků Brno.

Vítězstvím v tomto utkání získalo Španělsko prvenství v novém baseballovém podniku Puerto de la Cruz Baseball Week. V sérii ale zbývá dohrát ještě jeden zápas, který chtějí čeští reprezentanti určitě vyhrát.

Jak říkám...

„Chceme vyrovnat sérii a odejít s čistým štítem,“ zadoufal Martin Červinka před čtvrtým utkáním, které se hraje na sedm směn.

(ev, SportovníListy.cz, baseball.cz, foto: baseball.cz)