Černé fotbalové úterý zná viníka


Po fantastickém výkonu proti nejlepšímu ceku světa Belgii očekávali fotbaloví fanoušci podobnou jízdu i v dalším kvalifikačním zápasu proti Walesu. Ve stejný čas bojovala o postup ze skupiny na mistrovství Evropy do 21 let i česká lvíčata.

Ale, ouha, dospělá reprezentace si vylámala zuby na typickém ostrovním fotbale, navíc nejlepší útočník Schick ještě dostal červenou kartu za nesportovní chování, předvedená hra měla spíš podobu vesnické dechovky než vyladěné filharmonie. A junioři, ti se teprve učili notový part, proti Španělům byli naprosto bez šance.

Analýza na fotbalovém svazu byla rychlá, viník se našel okamžitě. Je jím manažer reprezentace Libor Sionko, podepsaný pod výběrem reprezentačních dresů. Všichni hráči se vyjádřili, že v otřesné žlutozelené barvě se hrát nedá, splývá jim s barvou trávníku a oni tak ztrácí přehled o svých spoluhráčích, přihrávají naslepo a výsledkem je herní nesoulad, tolik patrný během úterních zápasů.

Od dalších zápasů musí Sionko ve spolupráci s výrobcem dresů dodat takové barevné provedení, které bude příznivé pro naše fotbalisty a ne pro soupeře. Pro mistrovství Evropy přijde varianta modrobílá, jako důkaz smíru se skotskými soupeři. Podzim se ještě řeší, někteří tlačí na červenožlutou kombinaci jako poděkování za čínské dodávky roušek a respirátorů. Vše záleží na tom, jak dopadnou volby nového vedení fotbalového svazu.  

Premiérova první pochvala Hniličkovi

Známe skutečného majitele Viktorie Plzeň

Olympionici děkují Zemanovi

Kejval odhaluje podvody u svých protivníků


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)