Cenná výhra basketbalistek USK Praha o 25 bodů. ZVVZ USK Praha – Perfumerias Avenida 80:55

V pátém kole euroligového ročníku 2021/2022 si basketbalistky ZVVZ USK Praha připsaly velkou výhru proti dosud neporaženému týmu Perfumerias Avenida. Španělský celek převálcovala právě hráčka z Pyrenejského poloostrova, neboť nejlepší střelkyní zápasu se stala María Conde s jednadvaceti body.

Na hráčkách ZVVZ USK Praha v úvodních minutách byla znát jistá nervozita. Podle zprávy na klubovém webu nervozita možná byla způsobena tím, že Pražanky v hlavách měly ještě těsnou porážku z posledního zápasu. Důležité však bylo, že se dokázaly včas srovnat a přetahovaná v první čtvrtině skončila lépe pro ně. Dobrou zprávou pro  trenérku Natálii Hejkovou také bylo, že se bodový zápis rozprostřel na všechny hráčky. Dramatická byla i druhá čtvrtina, což dokládá poločasové skore ve prospěch domácích basketbalistek  39:33.

Klíčová byla třetí čtvrtina, při které domácí tým zareagoval šňůrou deseti bodů a zajistil si  nejvyšší vedení v zápase. To byl  zlomový moment celého utkání. Poslední čtvrtina byla z pohledu ZVVZ USK Praha úžasná. Domácí hráčky se dostaly až na třicetibodové vedení, se kterým Avenida už nemohla nic udělat. Ke konci došlo ještě k  úpravě ve skóre, ale to nemohlo odvrátit první výraznou porážku španělského celku v tomto euroligovém ročníku.

Hala Královka v Praze tak viděla skvělý výkon Maríe Conde, která se stala královnou střelkyň. Ale také skvělý výkon kapitánky Teji Oblak s 13 body.

Praha 2. listopadu 2021

Evropská liga basketbalistek - skupina A, 5. kolo

ZVVZ USK Praha - Perfumerias Avenida Salamanca 80:55 (21:18, 39:33, 58:46)

Nejvíce bodů: Conde 21, Jones 15, Oblak 13, Stanković 9 (4 bloky), Thomas 8 (8 d., 11 as., 4 zisky), Bálintová 8, Voráčková 6 (4 zisky) -  K. L. Samuelsonová 13, Hofová 10, Fasulaová 9 * Fauly: 10:19 *  Trestné hody: 20/12 - 5/5 * Trojky: 2:4 * Doskoky: 33:36.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?