Byli jsme u toho, když se fotbalistům Dukly nepovedlo dát gól. Dukla Praha - Prostějov 0:1

Oslava nekulatého 73. klubového výročí, která  vyšla zrovna na pátek 1. října 2021,  v podvečer na pražské Julisce pořádně zhořkla, když v utkání  10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Prostějovem  Dukla prohrála 0:1 po gólu ze sedmé minuty.

Po vynikajícím vstupu do soutěže nyní  fotbalisté Dukly hledají zpátky vítěznou formu. Doma už prohráli podruhé v řadě, ale co je více pro Duklu smutné, poprvé Pražané v sezoně se jim  navíc před vlastními fanoušky nepodařilo ani jednou skórovat.

Prostějov, na jehož střídačce si odbyl premiéru kouč Daniel Šmejkal, rozhodl jediným gólem už v sedmé minutě. Jakub Urbanec se v rohu šestnáctky s míčem u nohy neukvapil, počkal na vhodný moment ke střele a pak namířil přesně do protějšího rohu Radovy brány.

Dukla poté měla viditelnou převahu, ale diváci už žádnou další branku neviděli. V koncovce  se Pražané trápili celý zápas. Druhý poločas se to šancemi Dukly  jen hemžilo, ale postupem času její nápor slábl.

„Nebyl jsem ten, kdo by po dobrém začátku lítal v oblacích. Stejně jako teď nebudu tím, kdo by začal panikařit. Klukům v kabině jsem říkal, že musíme rozlišit dílčí porážku od prohrané bitvy. Je před námi ještě dvacet kol a my uděláme všechno proto, abychom se co nejdříve vrátili na vítěznou vlnu. Snad nám reprezentační pauza pomůže dát se dohromady. Nejsme efektivní a neklape nám to herně, to si přiznejme. Proti Prostějovu  jsme v první půli až na malé výjimky šance neměli. Ve druhé se to zlepšilo, sem tam jsme měli nebezpečné situace, ale nebylo nám souzeno. Musíme to napravit nejlépe už ve středu v poháru proti Budějovicím,“ řekl  Bohuslav Pilný, trenér Dukly Praha.

Praha 1. října  2021

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 10. kolo

FK Dukla Praha -  1.SK Prostějov 0:1 (0:1)

Branky: 7. Urbanec * ŽK: Fábry, Kozma, Ruml, Peterka, Rada, Adediran, Doumbia – Omale, Zapletal, Žák * Rozhodčí: Křepský – Mikeska, Dresler * Střely na bránu: 3:1 * Střely mimo: 7:4 * Rohy: 6:3 * Držení míče (v procentech): 53:47.

FK Dukla Praha: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml (77. Kovernikov) – Peterka, Kozma (77. Kozel) – Buchvaldek, Šebrle (65. Doumbia), Faleye (77. Pázler) – Fábry (34. Adediran) .

1.SK Prostějov: Mucha – Machynek, Schuster, Schaffartzik, Zapletal – Omale – Bartolomeu (65. Stříž), Kopřiva (82. Koudelka), Jiráček, Urbanec – Žák (90. Bialek).

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)