Budou se snižovat platy v hokejové lize?


Hokejová odborná veřejnost přivítala vyjádření prezidenta mezinárodní federace, které anoncuje zásadní změnu pravidel. A to velmi razantní. Od nové olympijské sezony se mají zúžit hokejové plochy po vzoru NHL.

Nic se neděje zadarmo a tak provozovatelé zimáků hledají cesty, kterými by bylo možné zafinancovat nutné stavební úpravy. Se spásným nápadem přišlo vedení ligy. Se zúžením hřišť přijde také zúžení, snížení platů. Odůvodnění? Hráči nabruslí během zápasu menší objemy, proto si nezaslouží stávající odměny.

Do hry se snaží vložit hráčské odbory, ale stanovisko bruselských úředníků je jasné, úpravy platů jsou možné, je to věc zaměstnavatelů. Za menší objem práce může být menší plat.

Fakt, že z obchodů houfně mizí žluté vesty, nechává ale vedení hokeje klidným. V rámci kompromisu je připraveno navrhnout rozšíření ligy, čímž stoupne počet zápasů a pak bylo by možné ponechat hráčům jejich stávající finance. Zároveň je připravena kampaň na zaměřená na starší hráče, že zúžením hřiště nebudou musit tolik bruslit, budou moci svoji hokejovou kariéru několik let prodloužit a po vzoru Jaromíra Jágra oslavit u hokeje třeba i takovou hezkou padesátku.


Koukalová se vrací!

Klinika najde své využití – sídlo sportovní agentury

Fotbalová Sparta posiluje management Petrem Břízou

Skokanské můstky zachráněny

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)