Bude Řepka trénovat Tvrdíka?


Závěr fotbalové sezony se nesl ve znamení slávistických, a nutno přiznat, že oprávněných, oslav. Zisk double, historicky nejvíce získaných bodů, impozantní skóre, nejvíce zahrávaných penalt, co více si ještě přát.

A přeci. Boss sešívaných Jaroslav Tvrdík, pijící čínský čaj i ve spánku, se nechal slyšet, že společnost, kterou zastupuje, odstupuje od smlouvy s fotbalovou asociací na protest proti výkonům rozhodčích na závěr sezony.

Zda měl na mysli neoprávněně nařízenou penaltu ve prospěch svého klubu ve finále českého fotbalového poháru, to neuvedl. Nicméně si nechal pootevřená vrátka, ona čínská společnost by mohla obnovit spolupráci se svazem, ale pouze na projektu videorozhodčího (ano, spousta výroků byla během sezony otočena ve prospěch Slavie po zásahu videa).

Zdálo by se, jaká velkorysá nabídka. Ale ouha, podmínkou je, že celý systém videorozhodčího bude pracovat na komponentech společnosti Huawei, bez výjimky, videorozhodčí budou mít centrálu v čínském sídle Huawei, kde na nejmodernějších technologiích budou posuzovány sporné situace.

O problematiku se začal zajímat olomoucký státní zástupce Ištván, známý fanoušek Baníku Ostrava, onoho poškozeného klubu z finále poháru. Nelíbí se mu možné zneužití funkce a hodlá zahájit řízení se strůjcem slávistického úspěchu. Pro Tvrdíka situace velmi nemilá, je známé, jak dopadl zakladatel původního čínského majitele Slávie, obavy z vývoje jsou na místě.

Dokonce mu hrozí nepodmíněný trest, což zaregistroval i sparťanský rebel Tomáš Řepka, toho času odpykávající si nepodmíněný trest odnětí svobody a již nabízí Tvrdíkoví konzultace při rozboru kvality obránců a zdarma jednou týdně tréninkové hodiny s ostatními kolegy z Pankráce.

Nová nabídka pro Šonku


Baroš obětí čínského průmyslu?

Brno opět lepší než Praha

Přijde Lener do Sparty?

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)