Brno opět lepší než Praha

Přestože se o moravské metropoli vypráví nepěkné vtípky jako o poslední zatáčce před Vídní, či jako předměstí Prahy, jeho zastupitelé dokázali opět díky svému důvtipu převézt zbytek republiky.
Během posledního zasedání představitelů Brna se řešil palčivý problém, pořádání tradiční Velké ceny na Masarykově okruhu. Protože pořádající spolek (ve kterém figuruje město Brno i Jihomoravský kraj) nedostal požadovanou dotaci, přišel kdosi s geniálním nápadem. A sice vyzvat vládu České republiky, aby vstoupila jako člen do spolku a měla své zástupce ve statutárních orgánech.

V čem tkví genialita?

Tento spolek by se díky takzvanému zprostředkovanému členství totiž stal okamžitě největším spolkem u nás, neboť každý občan České republiky by byl jeho členem. A rázem by byl důvod poslat vysněné chechtáky, co na tom, že většině obyvatel jsou motocyklové závody šuma fuk.

Že to legislativně není možné?

Ale je. Řada sportovních svazů to má ve svých stanovách. Prostě si do stanov dáte, že členové vašich členů a třeba i jejich členů (klubů, jednot) jsou i vašimi členy a je to. Když je možné uvádět několikanásobně větší členskou základnu u jedněch, tak proč ne jinde, když se to uznává.

Nicméně se díky tomu dost orosilo čelo vládnímu zmocněnci pro sport Milanu Hniličkovi, jednak asi nezbude na opravu zimních stadionů a jednak se zhroutí tolik omílaná transparentnost, protože do „rejstříku sportu“ bude muset být zapsán každý občan. Jinými slovy, Brno by pohltilo celou republiku a mohlo by se tak konečně stát usilovně vysněným centrem dění.

V nově navrhovaném usnesení se již dokonce praví, že příští sokolský slet se uskuteční na Masarykově okruhu a hokejová liga se hraje pouze v Brně. Cokoliv jiného se přísně trestá.  


Přijde Lener do Sparty?

Trpí Plíšková záhadným syndromem TAP?

Sparta předčila vládní rošády

Chovance střídá Jan Rosák

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)