Biatlon volá: Katko, vrať se!!!


V ne příliš radostné době se poměrně velká část české populace těšila na mistrovství světa biatlonu, který v posledních letech přinášel tolik radosti a úspěchů. Bohužel, až na jeden povedený závod a zisk fantastického titulu mistryně světa pro Markétu Davidovou, přinášely televizní obrazovky stejný zmar jako rozhodování naší vlády při zvládání koronavirové krize.

Místo historicky kvalitních výsledků přišly historické propadáky. Zejména střelba byla neřešitelným problém, který potápěl snahy o dobrý výsledek. Z biatlonových kruhů se tak ozývá úpěnlivá prosba ke Kateřině Emmons, aby se od mládežnických týmů navrátila zpět k seniorské reprezentaci a pomohla napravit roztřesené malorážky našich reprezentantů.

Vedení reprezentace se dokonce rozhodlo k razantnímu kroku. Aby Kateřina mohla cestovat po soustředěních a závodech, nechají přestavět nedávno pořízený kamion pro servis lyží na obytné prostory, aby se do něj pohodlně složila celá početná rodina Katky Emmons. Dle zlých jazyků, stejně lyže už nelze hůře připravit na závody než se dělo v Pokljuce, takže přestavbou může být jen lépe.

Emmons již plánuje na letní přípravu speciální dechová cvičení se zapojením potápění, aby se biatlonisté naučili na dlouhou dobu zadržet dech, aniž by došlo k rozkmitání tělesné schránky. Jako první však Katka domluvila vyšetření u očních specialistů, kteří mají potvrdit, zda některé minely nejsou náhodou způsobeny očními vadami, které by se daly bez problémů korigovat.  

Ministr Havlíček spasí sport

Hnilička za trest na střídačku, Šlégr jde uklízet

Třetí Vrbův asistent ve Spartě – tajný trumf k úspěchu

Velký úspěch promotéra Jizerské padesátky

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli.
 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)