Během semifinále Sparta - Tatra 22:25 se za osmdesát minut nejméně třicetkrát přerušila hra

V derby  Sparta - Tatra, které se hrálo 19. května 2022 večer v Praze na Podvinném Mlýně, nešlo vůbec o žádné ligové body do tabulky, ale o postup do finále play off. Návštěva přišla na tuzemské ragby docela početná z obou táborů, a tak po každé položené pětce odněkud zazněl výbuch jásotu.

Nejdříve se radovali fanoušci Tatry a to poté, kdy se jejich jedna z posil dovezená z Jihoafrické republiky probila do sparťanského brankoviště, čímž hosté s následným úspěšným kopem dosáhli vedení 7:3. Do půle však Sparta získala body za trestnou pětku - 7:10, ale Tatra stačila srovnat trestným kopem na 10:10.

Po změně stran každý tým ještě položil po dvou pětkách, když tu druhou se tatrovákům podařilo položit až za stavu 22:20 pro Spartu a byla uznána až po konzultaci hlavního a pomezního rozhodčího jen několik minut před koncem utkání. Když na ukazateli skóre svítil poměr čísel 22:25, mohli domácí borci ještě minimálně vyrovnat třeba úspěšným trestným kopem, který tatrovákům hrozil, že jej rozhodčí nařídí, ale nestalo se tak.   

Trenérovi domácích ragbistů Eduardovi Krütznerovi juniorovi se nelíbila zbytečně rozkouskovaná hra.

"To se pak těžko hraje nějaké pohledné ragby, když během semifinále se za osmdesát minut nejméně třicetkrát přerušila hra. Bohužel se nám nepodařilo využít našeho tlaku ve druhém poločase položit více pětek," prohlásil pro ragbyový magazín Krützner junior.

Názor, že Tatra vyhrála tak trochu se štěstím ve čtvrtek 19. května 2022 tři hodiny před půlnocí, sdíleli i ti z tábora vítězů.

Co dodat. Do finále 28. května 2022 postupuje Tatra Smíchov. Jejím soupeřem bude vítěz druhého semifinálového utkání Říčany - Praga.Praha 19. června 20222Semifinále play off ragbyové extraligy

Sparta Praha - Tatra Smíchov  22:25  (10:10) 

Pětky:  3:3 * Rozhodčí: Štěpán Čekal *

Kam na ragbySobota 21. května 2022


Semifinále play off


Říčany - Praga Praha  od 14 hodin na hřišti Josefa Kohouta

Utkání o páté až osmé místo - první kolo

Vyškov - Přelouč od 14 hodin na hřišti Jana Navrátila
Dragon Brno - Slavia Praha od 13 hodin v Cacovicích
(Petr Skála pro ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)