Basketbalová pražská Slavia mužů se vrátila po 24 letech do nejvyšší domácí soutěže

Basketbalová Slavie mužů se vrátila po 24 letech do nejvyšší domácí soutěže, ze které by se v budoucnu chtěli odrazit do evropských pohárů.

Jak říkám...

“Profesionální sport se dělá pro fanoušky, kterým chceme v příštích letech nabízet atraktivní zápasy. A ty nejatraktivnější jsou proti zahraničním soupeřům,” řekl na setkání se zástupci médií v úterý 4. října 2022 v Praze v Edenu  předseda basketbalové Slavie Marián Pagáč.K zápasům s elitními basketbalovými evropskými týmy se ale Slavia musí dostat postupnou cestou, kterou začala před dvěma lety. Postup v první sezoně ze druhé nejvyšší soutěže ještě sešívaným překazila celosvětová pandemie koronaviru, v uplynulém ročníku už ale pražský klub oslavil vítěznou baráž.

Jak říkám...

“Jsem moc rád, že se nám povedlo naplnit všechny cíle, které jsme si v minulosti stanovili u příležitosti představení projektu basketbalu. Je to skvělý  signál pro celou Slavii, že se posouváme správným směrem,” řekl Jiří Vrba, předseda spolku SK Slavia Praha, který sdružuje jednotlivých 35 slávistických sportovních oddílů.

Právě vrcholný funkcionář, který se nejvíce angažuje ve fotbalové Slavii, si cení vzestupu basketbalového týmu i s ohledem na to, že velké fotbalové značky jsou úzce propojeny právě se svými basketbalovými týmy.

Jak říkám...

“Během zápasů v evropských pohárech se pravidelně potkáváme s kluby, které mají basketbalovou sekci jako třeba Fenerbahce Istanbul. Vždycky se snažíme zjistit, jak funguje jejich spolupráce,” pokračoval Vrba.

A jaké jsou cíle basketbalové Slavie pro novou sezonu? “Rádi bychom bojovali v základní části o nejlepší osmičku a zajistili si tak postup do play off,” vyhlásil ambice trenér týmu Pavel Beneš, který bude spoléhat mimo jiné na výkony bývalého kapitána reprezentace Pavla Pumprly.

Šestatřicetiletý hráč, který v minulosti působil ve Španělsku nebo v dlouhodobě nejlepším českém klubu z Nymburka, odehraje poslední profesionální sezonu.

Jak říkám...

“Když jsem zaznamenal, že o konci přemýšlí i Jarda Jágr, tak jsem si říkal, že já můžu taky,” usmíval se Pavel Pumprla.

“Ale vážně. Nejde ani tak o zdraví. Zdravotní stav by šel nějak překonat, ale spíše už mě lákají i jiné věci než profesionální sport,” řekl Pumprla a následně  vysvětlil, zda-li by  jej  nenechal přemluvit  k prodloužení kariéry výrazný úspěch se Slavii?

“Kdybychom vyhráli titul, tak bych ho chtěl obhájit,” dodal s nadsázkou téměř dvoumetrový basketbalista.

Pumprla se totiž už nyní angažuje mimo jiné i ve vedení basketbalové Slavie, která v této sezoně úzce spolupracuje s futsalovou a házenkářskou Slavií.

Jak říkám...

“Dokonce máme společnou permanentku, protože naše utkání na sebe navazují,” vysvětlil Pumprla s tím, že všechny tři týmy hrají domácí zápasy v Hale Slavia Eden, ale i s halou hned vedle zimního stadionu má vedení Slavie do budoucna také velké plány.

“Postup basketbalistů byl pro nás příležitostí investovat do haly. Pokud nám nejistá doba nepřekope plány, tak chceme do haly nadále investovat, aby v budoucnu mohla vypadat úplně jinak. Jako klub bychom do budoucna rádi renovovali i hokejovou halu, která by mohla být pro evropské zápasy v basketbalu vhodná. V budoucnu se počítá i se zapojením dalších nejenom halových sportů, které by mohly rozšířit dosavadní rodinu halových sportů, jež  více než dříve zviditelňujeme u fanoušků Slavii,” odhalil Vrba plány.

Kam za basketbalem a házenou  ve středu 5. října 2022
Basketbal


Liga mužů - 2. kolo

17:30  Ostrava - USK Praha
17:45  Kolín - Opava
18:00  Děčín - Pardubice
19:00  Hradec Králové - Brno
20:00  Slavia Praha - Olomoucko v Edenu

Liga žen - 2. kolo

17:00  Slavia Praha - Trutnov
18:00  Hradec Králové - Ostrava
18:00  USK Praha - KP Brno
19:00  Chomutov - Žabiny Brno

Házená

Extraliga mužů - 7. kolo


17:00  Talent tým Plzeňského kraje - Tatran Prešov
17:00  SKKP Handball Brno - SHC Maloměřice - Brno
18:00  KH ISMM Kopřivnice - O2XYWORLD HBC Jičín
18:00  Pepino SKP Frýdek-Místek -
18:00  Lovci Lovosice - HCB Karviná
18:00  HC Dukla Praha - HBC JVC Strakonice 1921
19:30  TJ Sokol Nové Veselí - TJ Cement Hranice

MOL liga žen - 5. kolo

17:00  HC DAC Dunajská Streda - Handball PSG Zlín
17:30  DHC Slavia Praha - DHC Plzeň v Edenu
18:00  Házená Kynžvart - DHK Baník Most


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz zde.
(Petr Skála podle tiskové zprávy pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)