Basketbalistky USK Praha postupují do semifinále. USK Praha – Slovanka MB 114:43

Po třetím duelu s basketbalistkami Slovanky MB si Pražanky  z Královky zajistily postup do semifinále Ženské basketbalové ligy. Ve čtvrtfinálové sérii zvítězily hráčky ZVVZ USK Praha 3:0 a postupují dále.

Začátek utkání byl pro diváky překvapivý, neboť dlouho byl stav zápasu  2:2. Pražankám se bohužel nedařilo proměnit koše z krátké vzdálenosti. I mnoho ztrát trápilo domácí, a tak první čtvrtina skončila vítězně pro USK jen rozdílem osmi bodů  23:15.

Druhá desetiminutovka byla podle zprávy uvedené na klubovém webu na straně domácích koncentrovanější a útok přesnější a také tuto část utkání Pražanky vyhrály  vysokým rozdílem 35:9.

Druhý poločas byl úplně odlišný od první půle. Vyšší úspěšnost střelby, lepší obrana.  Díky týmovému výkonu domácí hráčky ZVVZ USK Praha zvítězily i po třetí vysokým rozdílem a postupují do semifinále ŽBL.  Další utkání semifinále čeká tým ve středu 27. března 2019 od 18.00 hodin  proti vítězi čtvrtfinále Hradec – Nymburk.