Basejumping si vyžádal lidský život na Sněžce

Basejuming je vcelku nový, adrenalinový sport, jedna z extrémních forem parašutismu, který má ovšem už i u nás mnnoho vyznavačů.

Je to vlastně let na motorovém rogalu ve speciálním leteckém obleku s krovkami mezi pažemi a nohama zvaném wingsuit, který umožňuje klouzavý let a bezpečný dopad pomocí padáku.  Jako každý adrenalinový sport má ovšem basejumping i svá nebezpečí. Stačí chyba, neopatrnost nebo nepříznivý vnější faktor a neštěstí je hotovo.

A právě to se stalo tento týden velmi zkušenému sportovci Martinu Trdlovi z Lučan nad Nisou. Při přeletu vrcholu Sněžky dopadl na zem tak nešťastně, že se zřítil po pársetmetrovém pádu na kamení a vážná zranění, která si způsobil, bohužel nepřežil. Svůj život skončil asi 200 m pod vrcholem Sněžky. Co bylo příčinou neštěstí zatím není známo, ale z dosavadního šetření vyplynulo, že k němu muselo dojít velmi rychle, neboť po odpoutání se od rogala nestihl ani otevřít padák.

Čtyřicetiletý Martin Trdla byl velmi zkušený extrémní parašutista, někomu se možná jeho jméno vybaví v souvislosti se seskokem do naší nejhlubší propasti, Macochy. Nyní se, bohužel, potvrdila jeho vlastní slova, že „ při basejumpingu zazmatkuješ jen jednou“.

 

Foto © Depositphotos.com/ Alex_Crimea61

Primátor Hřib si udobřuje slávisty

9.8.2020 09:00:00

Jinak celkem poklidné hladiny prázdninové okurkové sezony rozčeřil pražský magistrát rozhodnutím o přemalování tramvají, brázdících pražské ulice. Téměř nikdo tento nákladný krok nechápal, pouze ...