Baseballisté Česka vstoupili do ME výhrou nad Švédskem. Česko - Švédsko 6:1

Česká baseballová reprezentace vstoupila do Mistrovství Evropy v Itálii výhrou nad Švédskem 6:1 a udělala tak důležitý krok k postupu ze skupiny D do čtvrtfinále, kam jdou první dva týmy z každé ze čtyř skupin.

První body zápasu přinesla třetí směna. Češi se ujali vedení po homerunu Matěje Hejmy, ale švédští hráči dokázali v dohrávce odpovědět a srovnat stav utkání na 1:1. V této fázi zápasu se jim dařilo dobře kontaktovat startujícího Borise Bokaje.

Jak říkám...

„Budu k sobě trochu kritický, byl to ranní zápas a šel jsem do něj s obavami. Pral jsem s tím, nebylo to ono, ale dal jsem týmu sedm směn a šanci zápas vyhrát. To je fajn,“ hodnotil svůj výkon v utkání nadhazovač ostravských Arrow Boris Bokaj. Ten v dalším průběhu utkání svůj výkon stále vylepšoval a společně s obranou tři směny po sobě nepustil žádného ze švédských pálkařů na metu.

Jak říkám...

„První utkání ve velkých turnajích jsou nervóznější, chtěli jsme se od začátku prosadit a odskočit, aby soupeř necítil šanci. Dařilo se nám na pálce, ale nestahovali jsme body, což se nám podařilo ve druhé půlce zápasu zvrátit. Je to pro nás důležitá výhra,“ řekl po utkání Matěj Hejma, jehož homerun tým uklidnil. Matěj podal na pálce výborný výkon a kromě homerunu stáhl ještě další dva body. Čeští hráči postupně posbírali pět doběhů, dva ve 4. a tři v 8. inningu. Zásluhu na tomě měli také Vojtěch Menšík a Marek Chlup, autor tří hitů.

Jak říkám...

"Je to skvělý úvod do turnaje. Na pálce jsme se pár směn trápili, nepadalo nám to tam, ale pak už jsme měli dobré kontakty a vyhráli," shrnul zápas  Vojtěch Menšík z Hrochů Brno.

Dohazující Jan Novák již soupeře v koncovce k ničemu nepustil, Švédové se nedostali dál než do pálkařského boxu. Čeští baseballisté se tak mohli radovat a slavit první vítězství v turnaji.

V pondělí  13. září 2021 od 20:30 hodin   se čeští baseballisté utkají s obhájci titulu s Nizozemci, v úterý 14. září 2021 je  čeká poslední zápas skupiny se Slovenskem. Ze skupiny do čtvrtfinále postupují první dva týmy.

 Jak je úvod šampionátu důležitý ukázaly dva výsledky z ostatních skupin, ve kterých  Německo  podlehlo  Chorvatsku 2: 9 a Belgie Rakousku těsně 11:12. 


 Settimo Torinese kousek od Turína  (Itálie)  12. září  2021


Mistrovství Evropy v baseballu v Itálii

Skupina D

Česko - Švédsko 6:1

SportovníListy.cz rovněž napsaly:Po basketbalistech i baseballisté mají nové dresy s jednoznačným označením Česko

SportovníListy.cz mají rovněžfacebookové stránky  zde.


(Evženie Votinská, baseball.cz, SportovníListy.cz,    foto: Tomáš Icík)