Baseballisté Česka porazili Izrael 7:4 a nadále sní svůj sen o účasti na olympiádě v Tokiu

Český tým porazil  ve čtvrtém utkání kvalifikačního turnaje zatím neporažený Izrael 7:4 a je i díky porážce Itálie se Španělskem stále ve hře o Tokio 2020.

Parádní 5.směna, ve které získali Češi 5 bodů,  se nakonec pro konečný výsledek utkání ukázala jako klíčová.

Čeští hráči vstoupili do zápasu bez respektu a startujícího Sharabiho přivítal druhý pálkař v pořadí, Matěj Hejma, homerunem. Naopak Marek Minařík držel čisté konto až do dohrávky 4.směny. V té se podařilo soupeři jít po dvoumetovém odpalu Gailena a homerunu Valencia do vedení 2:1.

Na pálkařském kopci došlo vzhledem k dobrým startům našich pálkařů ke změně již po 2 směnách. Ale ani s Jeremy Bleichem neměli čeští útočníci nakonec problémy. Z českého hlediska báječnou 5. směnu začal svým druhým hitem zápasu Marin Červinka, kterého poslal domů Martin Schneider. Další odpal se povedl také Matěji Hejmovi a vše pak dovršil Martin Červenka tříbodovým homerunem do středního pole. Pátý bod ve směně přidal Jakub Malík po odpalu Daniela Vavruši.

Izrael opět vyměnil nadhazovače a Benjamin Wanger na další 4 směny český útok zastavil. Izraelci skórovali po 1 bodu v 5. a 6.inningu. V sedmé směně při obsazené první a druhé metě a dvou autech vystřídal Marka Minaříka Martin Schneider a celé utkání zkušeně zavřel. Marek uštědřil izraelským pálkařům 10 strike outů, Češi odpálili 11 hitů, z toho 2 homeruny!

Český tým čeká v posledním utkání Španělsko, které vyhrálo nad Itálii 4:3. Utkání skončilo nepěknou bitkou hráčů obou týmů a uvidíme, jak se k tomu direktoriát turnaje vyjádří. Zápas by měl oproti plánovanému startu ve 20:00 hodin začínat již v 16:00 hodin. V Itálii se totiž v neděli 22. září 2019  očekávají velké deště, a tak byl celý program posunut do dřívějších hodin.

Pokud vyhraje JAR, Itálie a Česko, dostanou se do kolečka s bilancí 3-2 čtyři týmy - Itálie, Nizozemsko, Izrael a Česko. Dojde tak k matematickým výpočtům podle dosažených bodů a odehraných směn. Výhra Izraele nad JAR bere české reprezentaci všechny naděje.

(ev, baseball.cz, SportovniListy.cz, foto: Jan Beneš)

Boj o fotbalové nafukovací panny

31.5.2020 09:00:00

Tak se nám konečně rozjela fotbalová liga. Byl to ale zvláštní pohled. Prázdné tribuny si před pár týdny jen stěží dovedl někdo představit. Pamatujeme si, jak se slávisté velmi rozčilovali, když ...