Armáda poděkovala desítkám sportovních osobností, které v roce 2019 slavily jubileum

Tradiční společenské setkání s letošními jubilanty Armádního sportovního centra Dukla proběhlo sice již začátkem prosince přesně v úterý 3. prosince 2019 v Praze, ale i tak se k němu několika fotografiemi a informacemi vracíme.

Do Domu armády se dostavili totiž nejen bývalí vynikající armádní sportovci, ale i lidé ze sportovního zázemí, kteří se v roce 2019  dožili významného životního jubilea.

Výroční shromáždění tradičně moderoval sportovní novinář a televizní komentátor Štěpán Škorpil. Vyřídil všem pozdrav od sedmadevadesátileté bývalé oštěpařky a olympijské vítězky Dany Zátopkové, která se kvůli onemocnění nemohla dostavit osobně.

Před zaplněný konferenční sál pak předstoupil ředitel ASC DUKLA plukovník Jaroslav Priščák. Letošním oslavencům poděkoval za vynikající reprezentaci armády, za medaile z olympijských her, mistrovství světa či Evropy, za překonání světových, evropských či národních rekordů i za to, že po ukončení své aktivní sportovní činnosti pokračovali v Dukle jako vynikající trenéři či funkcionáři, a popřál jim pevné zdraví, dobrou fyzičku a mnoho radostných dnů.

O tom, že si přítomných jubilantů váží i Armáda České republiky a ministerstvo obrany, svědčila účast náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Aleše Opaty, brigádní generálky Lenky Šmerdové a zástupce náměstkyně ministra obrany pro řízení sekce správy a řízení organizací ministerstva obrany Jaroslava Krautera, kteří společně s představiteli sponzorů předali všem oslavencům dárky.

Nejstarší mezi pozvanými "dukláky" byl 95letý Antonín Veverka, dřívější skvělý cyklista.

Jak říkám..."Dnes jsem tady poprvé a jsem moc spokojený. Obdivuju všechny ty olympijské vítěze a mistry světa a Evropy, kteří se tu sešli. Duklu sleduju s velikým zájmem a vždy mám radost, když její sportovci vyhrávají," řekl nejstarší oslavenec.


(ir, ASC Dukla, SportovníListy.cz, foto: Ivana Roháčková, ASC Dukla)