Alžběta Pečínková vicemistryní světa na Světových hrách mládeže v cyklotrialu


Trochu se zpožděním ale přeci uvádíme příznivou zprávu ze světa sportu, která se stala první srpnovou neděli na Světových hrách mládeže v cyklotrialu v belgickém Aywaille. Tam Alžběta Pečínková z ÚAMK Trial Hamry nad Sázavou vybojovala stříbrnou medaili v kategorii Girls. Na mistrovství světa do 15 let dosáhla třináctiletá biketrialistka zatím nejcennějšího výsledku ve své sportovní kariéře. Nepřebil ho ani letošní titul mistryně Evropy v biketrialu z třídy Femine nad 9 let v Březové.

Lepší než česká dámská jednička byla v Belgii o rok starší Španělka Carla Cabelle, na rozdíl od Bětky cyklotrialová specialistka, který utržila za tři kola soutěže pouze jediný trestný bod. Pečínková jich posbírala 25. V napínavé finálové jízdě stříbrnou pozici uhájila a vylepšila šesté místo z World Youth Games 2014 z Polska.

Není bez zajímavosti, že v Aywaille celkem startovalo 150 sportovců z 18 zemí startovalo. Bětka se do finále soutěže pustila v rychlém tempu – hodina a půl na tři kola po pěti sekcích ani jinou volbu nepřipouštěla. Na některých místech si naplánovala šlápnutí na jistotu, občas se však vloudila i nepředpokládaná chybička. Talentovaná závodnice, která běžně na domácích tratích nuluje, ale viděla osobní problém jinde.

"Sekce byly postavené normálně, srovnatelně s Open Trialem u nás. Jenže bylo obrovské horko a především málo času. To mě asi trochu znervózňovalo," vysvětlila svá zaváhání Pečínková z ÚAMK Trial Hamry nad Sázavou.

V porovnání s květnovým ME v biketrialu v ČR stál výsledek z Aywaille Pečínkovou výrazně více sil.

"Umělé cyklotrialové překážky jsou náročnější než ty přírodní biketrialové a mě baví víc závodit na těch umělých," říká o závodě.

Velký výsledek nadstandardní oslava nedoprovodila. „To nebývá zvykem. Dostala jsem medaili a pohár. Obojí mám už vystavené ve svém pokojíku. Vděčná jsem celé rodině i klubu v Hamrech, ale při závodech mi nejlépe vždycky poradí taťka,“ uzavřela Alžběta Pečínková, nejvýraznější česká naděje akrobatického sportu na kole bez sedátka.

(ps, ÚAMK, Sportovnilisty.cz, Foto:  Alexandra Šillerová)