Akce pořádané UEFA, které se měly odehrát do konce července 2020, se zrušily nebo odložily

Ve středu 1. dubna 2020  proběhla videokonference generálních sekretářů všech 55 asociací UEFA, na které se v souvislosti s aktuální koronavirovou pandemií řešila především termínová listina celé řady soutěží a turnajů.


Výsledky videokonference generálních sekretářů UEFA
 Na základě doporučení z tohoto jednání přijal následně Výkonný výbor UEFA tato rozhodnutí:

Všechny reprezentační zápasy mužů a žen, které se měly odehrát v červnu 2020, se na základě maximálního souladu všech zainteresovaných evropských asociací odkládají. Jde i o zápasy play off EURO 2020 a kvalifikační zápasy žen ME 2021.

Dále všechny ostatní soutěžní zápasy UEFA, včetně centralizovaných mezinárodních přátelských utkání, zůstávají odloženy až do dalšího oznámení.

Soutěže mládežnických reprezentací:
I)    závěrečný turnaj mistrovství Evropy mužů do 17 let, naplánovaný na květen 2020, se ruší;
II)    závěrečný turnaj mistrovství Evropy žen do 19 let, který je plánován na červenec 2020, se ruší;
III)    finálový turnaj mistrovství Evropy žen do 17 let, který se má konat v květnu 2020, se odkládá až do dalšího oznámení;
IV)    finálový turnaj mistrovství Evropy mužů do 19 let, plánovaný na červenec 2020, se odkládá do dalšího oznámení.

Finále futsalové Ligy mistrů UEFA naplánované na duben 2020 se odkládá do dalšího oznámení.

Lhůty týkající se všech klubových soutěží UEFA 2020/21 se odkládají až do dalšího oznámení, zejména pokud jde o přijímací řízení a registraci hráčů. UEFA včas stanoví nové termíny. UEFA současně zmírnila pravidla klubového financování a financial fair play.

UEFA preferuje dohrání jak mezinárodních, tak domácích klubových soutěží v této sezóně.


Jak říkám...„Jednání trvalo dvě a půl hodiny a bylo opravdu po všech směrech náročné. Hledají se v tuto chvíli odpovědi na desítky témat, které nikdo nikdy před námi neřešil a musím říct, že UEFA odvádí v tomto směru opravdu skvělou práci a chová se v současné situaci jako správný lídr. S kolegy jsme prakticky v každodenním kontaktu, další jednání ve skupině generálních sekretářů nás pak čeká v druhé půlce dubna,“ komentoval dnešní videokonferenci generální sekretář FAČR Jan Pauly.


(mj, SportovníListy.cz, FAČR, foto: Petr Skála)